6.03.2022

Wyniki > 2022
LEKKOATLETYCZNE  HALOWE  MISTRZOSTWA  MAŁOPOLSKI   DZIECI  U-14  i  U-12  oraz  MITYNG  LEKKOATLETYCZNY
Brzeszcze  6 marca 2022
Ponad  300 młodych lekkoatletów z całej Małopolski  spotkało się w brzeszczańskiej hali aby rywalizować o tytuły Mistrzów Województwa Małopolskiego w Lekkiej Atletyce. MKS Tempo Kęty był reprezentowany  przez  17 dzieci z roczników  2009-2010 oraz 2011-2012. Ponadto w Mityngu wystąpiło  5  zawodników Tempa z kategorii  U-16 i U-18.  Nasze dzieci wywalczyły  1 złoty                        i  3 srebrne medale oraz kilka  lokat w wąskich finałach w poszczególnych konkurencjach. Zacięta rywalizacja sprzyjała w uzyskiwaniu wartościowych wyników i ustanawianiu nowych rekordów życiowych.

Złoty medal w skoku  wzwyż  w kategorii  U-14  zdobył  Michał Machnik, który pokonał wysokość 140 cm ustanawiając swój nowy rekord życiowy.  Anetka Kręcioch  pomimo tego, że ustanowiła swój nowy,  znakomity rekord życiowy w skoku w dal –  4,76 m musiała zadowolić się srebrnym medalem. O  9 cm pokonała nasza zawodniczkę ubiegłoroczna złota medalistka  Finału Ogólnopolskiego „Czwartków Lekkoatletycznych” -  Natalia Doniec  z „Kusego” Kraków.  W finale  biegu na 60 m Aneta również zdobyła srebrny medal, przegrywając „złoto” o 0,01 sekundy.  Czwarty medal dla Tempa zdobył w skoku w dal w kategorii  U-12  Oliwier Węgrzyn z wynikiem  4,16 (rek. życ.) .

Na wyróżnienie zasługują również następujące osiągnięcia naszych młodych lekkoatletów :
- MarlenaTalik (U-14) – IV m-ce w skoku w dal ( 4,38 PB) i VII m-ce w biegu na 60 m (el. 8,93 PB)
-Michał Machnik (U-14)  - V m-ce w skoku w dal (4,67 PB) i VI m-ce w biegu na 60 m (el. 8,86 PB)
-Wiśniewska Liliana (U-12) – VI m-ce wzwyż (110 cm) i VII m-ce w skoku w dal (3,86 m PB)
-Talik Oskar (U-12) – VIII m-ce w  skoku w dal (3,71 PB),  9,89 PB w biegu na 60 m
-  Piątek Lena (U-12) 60 m – 9,81,
-Wanat Roksana (U-12) 60 m – 9,81, w dal – 3,56,
Węgrzyn Oliwier (U-12)- 60 m -9,58,
- Łopatecki Artur (U-12) w dal – 3,50,
-Gworek Agata (U-14) 60 m – 9,47, w dal – 3,68 m,
-Szymańska Gabrysia – w dal – 3,80 m,
-Lurka Milena – 60 m -9,57, w dal-3,63 m.

Świetnie zaprezentowali się nasi zawodnicy (U-16) w Mityngu.  Agnieszka  Kręcioch  ustanawiając  wynikiem 8,37 „życiówkę”  w eliminacjach biegu na 60 m awansowała do Finału. W finale pobiegła jeszcze szybciej i  zwyciężyła  z rezultatem 8,35 PB. Kolejny raz w tym sezonie halowym swój rekord życiowy w skoku w dal ustanowił Konrad Talik (U-16). Tym razem skoczył na odległość  5,97 PB m i  przegrał tylko ze starszym o 3 lata zawodnikiem z Sosnowca. Konrad świetnie pobiegł również w eliminacjach biegu na 60 m  i z wynikiem  7,66 PB   awansował do Finału W finale nieco spóźnił start i w efekcie z wynikiem  7,76 zajął IV  miejsce.  Emilia Stojek zwyciężyła w finale skoku w dal kobiet  z wynikiem 4,71  W eliminacjach biegu na 60 m uzyskała wynik  8,67 PB. Swój nowy rekord życiowy w skoku wzwyż wynikiem  135 cm   ustanowiła  również Zuzia Świergała.