Menu główne:

10.09.2022

Wyniki > 2022
SKOCZKOWIE  TEMPA KĘTY  W  ŻYCIOWEJ  FORMIE
Przed tygodniem nasza skoczkini w dal Emilia Stojek  i skoczek w dal  Konrad Talik poprawiając swoje rekordy życiowe w skoku w dal  podczas European  Kids  Athletic Games w Brnie zdobyli brązowe medale, a już w kolejny weekend  wzbogacili swój dorobek medalowy zwyciężając  w rozegranych w Krakowie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U-16 w Krakowie. Na starcie tych zawodów stanęli najlepsi zawodnicy z tej kategorii wiekowej z Małopolski i Podkarpacia ubiegający się o prawo startu w zbliżających się Mistrzostwach Polski.

Emilia Stojek wywalczyła w Krakowie 2 złote medale. Najpierw  wyrównując swój poprzedni rekord życiowy w skoku w dal skacząc na odległość  5,29 m  zdecydowanie pokonała swoje rywalki, a następnie ustanowiła nowy rekord życiowy w wieloskoku  wynikiem  11,12 m i po raz drugi stanęła na najwyższym podium i odebrała drugi złoty medal. Warto zaznaczyć ,że te znakomite wyniki uzyskane przez Emilkę plasują nasza zawodniczkę na bardzo wysokich miejscach w rankingu PZLA   ( 2 m-ce w wieloskoku  i 10 m-ce w skoku w dal)  i dobrze rokują przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Lublinie.

Ogromne wrażenie na obserwatorach konkursu skoku w dal mężczyzn U-16  zrobiły  skoki naszego lekkoatlety  Konrada Talika.  Konrad potwierdził, że uzyskany w Brnie wynik  5,40 m to nie był przypadek , a jego forma nadal rośnie. W Krakowie uzyskał rezultat  6,59 m, który stawia go w gronie kandydatów do złotego medalu  w Mistrzostwach Polski.  Konrad wystartował również w biegu na 300 m i świetnym wynikiem 37,10  zdobył srebrny medal, który daje mu kwalifikację do Mistrzostw.

Kolejny medal dla Tempa Kęty zdobyła w rzucie oszczepem  z wynikiem  34,62 m Fabiana Annoni. Nasza oszczepniczka również jest bardzo wysoko sklasyfikowana w rankingu PZLA  i zapewne wystartuje w Lublinie z szansami na wysoka lokatę.

W Krakowie wystartowała również nasza świetna sprinterka Martyna Kręcioch, ale niestety podczas biegu eliminacyjnego na 100 m odnowiła się jej kontuzja przez co nie zakwalifikowała się do finału i ostatecznie została sklasyfikowana na  9 miejscu.

W Mistrzostwach Międzywojewódzkich zawodnicy Tempa zdobyli łącznie  15  pkt do klasyfikacji  Sportu Młodzieżowego Ministerstwa Sportu .  W punktacji klubowej zawodów MKS Tempo Kęty zajął 7 miejsce na 35 sklasyfikowanych klubów z  Małopolski  i  Podkarpacia.

Tuż przed Mistrzostwami odbył się  mityng biegowy dla dzieci starszych, w którym świetnie spisały się nasze młode zawodniczki. Marlena Talik zwyciężyła w biegu na 60 m, a Aneta Kręcioch wygrała bieg na 200 m uzyskując znakomity wynik  27,02.