TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

4.09.2022

Wyniki > 2022
Rewelacyjny występ lekkoatletów Tempa Kęty
w   17 EUROPEAN KIDS ATHLETICS GAMES  W  BRNIE

W dniach  3  -  5  września 2022   w  Brnie  (Czechy)  odbyła się 17 edycja  międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych  dla dzieci  z roczników  2007 – 2010  w ramach  Europejskiego Tygodnia Lekkiej Atletyki w Brnie. W zawodach uczestniczyło niemal  dwa tysiące zawodników z kilkunastu krajów europejskich między innymi  z Włoch, Niemiec, Chorwacji, Słowenii,  Rumunii, Bułgarii, Malty, Łotwy, Litwy, Czech, Słowacji, Węgier . W zawodach stojących na niezwykle wysokim poziomie sportowym  i organizacyjnym bardzo licznie reprezentowana była Polska.  Po raz pierwszy  w tej prestiżowej imprezie wystąpiło wspólnie z reprezentacja Małopolski  5 najlepszych lekkoatletów  Tempa Kęty z roczników  2007 – 2009 –  Konrad Talik, Fabiana Annoni, Emilia Stojek, Martyna Kręcioch i  Aneta Kręcioch.  Wszyscy  podopieczni  trenera Tadeusza Łyska spisali się znakomicie o czym może świadczyć  ich dorobek :  4 brązowe medale ,  kilka awansów  do finałów A i B i wysokie w nich lokaty  oraz kilka bardzo wartościowych rekordów życiowych.

Pierwszy brązowy medal wywalczył dla  Tempa - Konrad Talik w skoku w dal. W pierwszym dniu  zawodów (w sobotę) w  kwalifikacjach poprawił wynikiem 6,25 m swój dotychczasowy rekord życiowy  i uzyskał  awans do finału A.  Finał rozegrano przed południem  w poniedziałek.  W finale  Konrad  już od pierwszej próby skakał znakomicie zajmując  aż do piątej kolejki skoków medalowa pozycję . W szóstej serii skoków skaczący bezpośrednio przed nim zawodnik dalekim skokiem zepchnął naszego skoczka  z miejsca na podium. Odpowiedź  Konrada była błyskawiczna – w swoim ostatnim skoku  uzyskał fantastyczny  wynik – 6,40 m, którym ustanowił  swój nowy rekord życiowy i zdobył brązowy medal.

Tego samego dnia popołudniu  do walki o medale w tej samej konkurencji stanęła Emilia Stojek, która, dzień wcześniej uzyskała awans do finału  A   bardzo dobrym wynikiem  5,16 m Chociaż  warunki wietrzne do skakania w finale były trudne ( mocny i zmieniający często swój kierunek  wiatr) to nasza  skoczkini  umiała sobie z tym poradzić i po 3 kolejkach zajmowała 3 pozycję. Scenariusz drugiej części  finału był podobny jak w przypadku Konrada. Kiedy rywalki zaatakowały, Emilka odpowiedziała skokiem na odległość  5,33 m  ustanawiając nowy rekord życiowy . Było trochę nerwowo, nie brakowało emocji ale ostatecznie udało się obronić pozycję medalowa.

Kiedy konkurs Emilki zbliżał się do końca, do walki o medale w  finale A biegu na 150 m przystępowała  kolejna nasza zawodniczka – Aneta Kręcioch.  Aby wystąpić w tym finale Anetka pokonała dzień wcześniej w kwalifikacjach ponad 200 rywalek i ustanowiła wynikiem  19,92 fantastyczny rekord życiowy. W finale pobiegła znowu znakomicie i ostatecznie została sklasyfikowana n na 6 miejscu

W poniedziałek w finale A rzutu oszczepem  wystartowała również nasza świetna, przygotowująca się do startu w Mistrzostwach Polski U-16, zawodniczka  Fabiana Annoni.  Już sama kwalifikacja do finału tej wielkiej imprezy jest sukcesem  naszej oszczepniczki, a godne uznania jest zajęcie w nim  przez Fabianę  7 miejsca z wynikiem 34,72 m.

Brązowe medale w Brnie zdobyli  również  po emocjonującej walce  - Aneta Kręcioch  i Konrad Talik  w sztafecie  mieszanej (mix)  4 x 300 m . W sztafecie tej wystąpili wspólnie z zawodnikami  AZS Kraków  - Maja Marzec, Borys Trąbka.  Wynikiem  2,44,00 wywalczyli  3 miejsce  pozostawiając za sobą 36sztafet.

Na szczególne wyróżnienie zasługują ponadto :
-  awans  Emilii Stojek  do finału B biegu na 100 m przez płotki z rekordem 16,76
-   4  miejsce Anety Kręcioch  w finale B biegu na 60 z rekordem życiowym  8,32
-   6  miejsce Konrada Talika w finale B  biegu na 60 m z rekordem życiowym  7,63
-   udany powrót po kontuzji Martyny Kręcioch – wynik 45,02 w biegu na 300 m, 8,62 w biegu na 60 m

ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego