TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

25.09.2022

Wyniki > 2022
KONRAD  TALIK  WICEMISTRZEM  POLSKI A EMILIA  STOJEK  BRAZOWA  MEDALISTKA  MISTRZOSTW  POLSKI  U – 16  W  LEKKIEJ ATLETYCE

W ostatni weekend września  (24-25.09.2022)  w Lublinie  odbyły się  Mistrzostwa Polski U-16  w Lekkiej Atletyce.  W zawodach tych, wieńczących sezon lekkoatletyczny  2022  wystartowała trójka podopiecznych trenera  Tadeusza Łyska  - Emilia Stojek  w skoku w dal i wieloskoku , Fabiana Annoni w rzucie oszczepem i Konrad Talik w skoku w dal.  Wszyscy prawo startu w Mistrzostwach uzyskali dzięki  uzyskaniu znakomitych wyników w trakcie całego sezon i zajęciu bardzo wysokich lokat  w swoich konkurencjach w rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Konrad Talik, który był liderem tegorocznego  rankingu w skoku w dal spisał się rewelacyjnie. Już w pierwszej próbie uzyskał znakomity wynik - 6,56 m ( tylko o  3 cm mniej od swojego rekordu życiowego ) i objął prowadzenie w konkursie, które utrzymywał  aż do piątej kolejki skoków. Wtedy skokiem na odległość  6,73 m  wyprzedził go zawodnik AZS AWF Warszawa  Krzysztof Grochowski.   W szóstej serii skoków Konrad  „spalił”  swoją próbę i ostatecznie został  Wicemistrzem Polski w skoku w dal .  Jest  to  jego wspaniałe i największe w dotychczasowej karierze osiągnięcie  sportowe.  
.
Wielkich emocji  dostarczyła swoim fanom Emilia Stojek. Nasza  skoczkini  była jedną z kandydatek do walki o medale w wieloskoku.  Kiedy jednak po niezłym otwarciu  spadła na 6 miejsce w konkursie,  pojawiły się obawy, czy Emilka poradzi sobie z tak trudna sytuacja. I wtedy nasza zawodniczka pokazała jak potrafi walczyć. W piątej kolejce skoków wynikiem  11,26 m  poprawiła swój rekord życiowy o 12 cm i wyszła na 3 miejsce, a w szóstej próbie dołożyła jeszcze 10 cm i ze świetnym  rezultatem  11,36 m została brązową medalistka Mistrzostw Polski  U-16 w wieloskoku.  
.
Na  wielkie gratulacje zasłużyła również  trzecia z reprezentantek  Tempa Kęty na lubelskich Mistrzostwach  - oszczepniczka  Fabiana Annoni. Co prawda jej oczekiwania uzasadnione rezultatami osiąganymi przez nią w całym sezonie były zdecydowanie większe  to i tak  zajęte przez  Fabianę z wynikiem  35,17 m dziewiąte miejsce  ( pechowe, pierwsze nie premiowane awansem do „wąskiego” finału dającego możliwość wykonania dodatkowo  3 rzutów  )  należy uznać za  duży sukces młodej zawodniczki .
.
Skromna ilościowo, ale wspaniała sportowo ekipa Tempa Kęty w klasyfikacji  medalowej  Mistrzostw zajęła  34 miejsce w Polsce. W klasyfikacji województw  Małopolska  zajęła  11  miejsce z dorobkiem  7 medali ( 1 złoty, 2 srebrne i 4 brązowe).
ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego