16.07.2022

Wyniki > 2022
OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY
JULIA MICHAŁOWSKA MISTRZYNIĄ POLSKI U18

W dniach 15-17 lipca 2022r w Bielsku Białej odbyła się 54 PZLA MISTRZOSTWA POLSKI – OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY. Dla Kęckiego sportu był to bardzo wyjątkowy weekend, ponieważ twarzą promującą to sportowe wydarzenie była nasza najlepsza obecnie lekkoatletka – JULIA MICHAŁOWSKA. Podopieczna trenera TOMASZA SYSAK  z MKS TEMPO KĘTY była zarazem jedną z faworytek do zdobycia złotego medalu w konkursie pchnięcia kulą 3kg (1miejsce w rankingu PZLA). Pierwszego dnia  mistrzostw odbyły się eliminacje w tej konkurencji . Nasza lekkoatletka już w pierwszej swojej próbie pokonała granicę 13m i pewnie awansowała do finału zaplanowanego na sobotę. Konkurs finałowy przyciągnął sporo kibiców i fanów – także z Kęt co było słychać już podczas prezentacji zawodniczek. Sam konkurs to powtórka z Halowych Mistrzostw Polski U18 gdzie nasza Julia stoczyła bój o złoto z Anną Kicińską z UKS 5 Przemyśl. Jak przystało na mistrzynię każda kolejna próba w wykonaniu Julii Michałowskiej była coraz lepsza. Ostatecznie uzyskując najlepszy rezultat 15,66m Julia wygrała i tym samym zdobyła kolejny złoty medal Mistrzostw Polski U18. Dla podopiecznej trenera Sysaka to już 5 złoto w swojej sportowej karierze mimo tak młodego wieku (16lat).

W mistrzostwach wystartowały również  dwie podopieczne trenera  TADEUSZA ŁYSKA – AGNIESZKA KRĘCIOCH i ALEKSANDRA PTASZEK.  Agnieszka awans do Mistrzostw  uzyskała  z wynikiem  59,97 w biegu na 400m (19 miejsce w ogólnopolskim rankingu PZLA) a Ola z wynikiem  155 cm w skoku wzwyż ( 16 miejsce w rankingu PZLA).
Debiutujące w Mistrzostwach Polski  w kategorii U-18 zawodniczki  TEMPO KĘTY spisały się bardzo dobrze. W pierwszym dniu zawodów Agnieszka wystąpiła w eliminacjach biegu na 400 metrów  i wynikiem 59,68 ustanowiła swój nowy rekord życiowy  oraz awansowała do Finału B. W rozegranym następnego dnia Finale Agnieszka uzyskała rezultat  59,81 i ostatecznie została sklasyfikowana na 15 miejscu. Ola Ptaszek wystartowała  w drugim dniu Mistrzostw w eliminacjach skoku wzwyż.  Pokonała w drugiej próbie wysokość  150 cm. Niestety  zrzutka  w pierwszej próbie na tej wysokości zadecydowała o braku awansu naszej skoczkini do finału. Ola została sklasyfikowana na  14 pozycji.