2.10.2022

Wyniki > 2022
Mistrzostwa  Małopolski  Dzieci  w  Lekkiej  Atletyce

W niedzielę  2 października  na stadionie  WKS „Wawel”  w Krakowie  odbyły się  ostatnie już  w  tym  sezonie  zawody lekkoatletyczne  w randze mistrzostw. Tym razem  o tytuły  rywalizowały dzieci  z kategorii  wiekowych  U-14, U-12 i U-10  zrzeszone  w  małopolskich klubach prowadzących szkolenie lekkoatletyczne.  Pomimo nie najlepszych warunków atmosferycznych na starcie stanęła ogromna ilość zawodników, którzy z niezwykłą   ambicją  walczyli o medale  i o osiągnięcie jak najlepszych rezultatów.

Oczywiście wśród startujących nie zabrakło lekkoatletów  kęckiego  Tempa, którzy zaznaczyli swój udział zdobyciem  6  medali i uzyskaniem kilku wartościowych  rezultatów.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje kolejny fantastyczny występ  naszej utalentowanej sprinterki Anety Kręcioch. Tym razem Aneta zadziwiła uzyskaniem rewelacyjnego  wyniku w biegu na 100 m – 13,03 (w.+0,5), co oczywiście dało jej złoty medal i  5 miejsce w Polsce w tegorocznym rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki ( przy tej okazji można nadmienić, że Aneta  jest sklasyfikowana również w rankingu PZLA  na 1 miejscu w biegu na 200 m (26,67) na 2 miejscu w biegu na 150 m  (19,92) oraz 5 miejscu  w biegu na 300 m (42,22). W tym biegu świetnie
spisała się również druga z naszych sprinterek Marlena Talik, która ustanowiła swój nowy rekord życiowy – 13,85 i zdobyła brązowy medal.

Takie same medale Aneta i Marlena wywalczyły również w biegu na 300 m – Aneta- złoty z czasem 43,20, a Marlena brązowy z rekordem życiowym 46,33.  Sara Sałata  skoczyła w dal na odległość  4,53 m  co dało jej medal brązowy.  Szósty medal dla ekipy Tempa wywalczył Oskar Talik w biegu na 300 m (U-12) z wynikiem 52,61. W skoku w dal Oskar był siódmy z wynikiem 3,88 m.

Na wyróżnieni zasługują również wysokie lokaty i bardzo dobre wyniki nast.. zawodników :
- Oliwier Węgrzyn (U-12) – 60 m  IV m-ce (9,22) i skok w dal IV m-ce (4,07)