TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

Historia

O klubie

Międzyszkolny Klub Sportowy TEMPO Kęty został założony 1 października 1982 roku na podstawie Uchwały Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Bielsku Białej. Powstanie klubu było możliwe dzięki inicjatywie i staraniom mgr Tadeusza Łyska - nauczyciela wychowania fizycznego i działacza sportu szkolnego.

MKS "Tempo" od samego początku był klubem jednosekcyjnym ukierunkowanym na lekkoatletyczne szkolenie dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Kęty. Klub zobowiązał się również do prowadzenia pracy wychowawczej ze skupioną w nim młodzieżą, organizowana masowych imprez lekkoatletycznych oraz podejmowania działań zmierzających do poprawy bazy lekkoatletycznej. Klub należy do pionu sportowego Szkolnego Związku Sportowego a jego siedzibą od początku była Szkoła Podstawowa nr 2 w Ketach.

W latach 1982 - 1997 MKS Tempo był członkiem Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Bielsku Białej a od roku 1998 jest członkiem Krakowskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Krakowie.

Bardzo duże znaczenie dla rozwoju klubu, było oddanie do użytku w 1987 roku stadionu lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach. Inicjatorami budowy tego obiektu byli Franciszek Toczek i Tadeusz Łysek, który zajął się również organizacją prac społecznych przy jego budowie. Stadion zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Zrobimy to sami"

W roku 1992 MKS Tempo uzyskał osobowość prawną i status stowarzyszenia kultury fizycznej a marcu 2005 roku został wpisany do rejestru organizacji pożytku publicznego.

Międzyszkolny Klub Sportowy Tempo należał do wiodących klubów lekkoatletycznych w województwie małopolskim.

ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego