21.09.2022

Wyniki > 2022
MIĘDZYNARODOWE  ZAWODY  LEKKOATLETYCZNE  DZIECI  I  MŁODZIEŻY  O  PUCHAR PRZEWODNICZACEGO  EUROREGIONU  BESKIDY,  Żylina (Słowacja )  21.09.2022

Tym razem  reprezentacje  lekkoatletyczne  z  Polski, Czech i Słowacji   reprezentujące Euroregion  Beskidy  spotkały się na nowo otwartym  stadionie  lekkoatletycznym w Żylinie, aby rywalizować o zwycięstwo w  mających już wieloletnia tradycję zawodach.  Do polskiej reprezentacji została powołana trójka zawodniczek z kategorii  U-14 - Aneta Kręcioch, Sara Sałata i Marlena Talik oraz ich trener  Tadeusz Łysek. Za względu na zbliżające się Mistrzostwa Polski w LA w kategorii  U-16            (24-26.09.2022) nasz Klub nie mógł zgłosić do tych  zawodów swoich najlepszych zawodników z kategorii  U-16.

Występujące w polskiej reprezentacji zawodniczki spisały się znakomicie, zdecydowanie przyczyniając się do zwycięstwa reprezentacji Polski w tych zawodach.  Aneta Kręcioch  zwyciężyła  z doskonałym wynikiem  42,58  w biegu na 300 m.  W biegu na 60 m Marlena Talik z rekordem życiowym  8,57 zdobyła srebrny medal. W skoku w dal srebrny medal zdobyła  Sara Sałata (4,33 m), a brązowy  Aneta Kręcioch (4,29 m). Cała nasza trójka weszła w skład polskiej sztafety  4 x 300 m, która zdecydowanie zwyciężyła  w czasie2,06,24.
W klasyfikacji drużynowej zawodów zwyciężyła Polska (228 pkt) przed Słowacja  (190,5 pkt) i Czeska Republika (169,5 pkt).