13.02.2022

Wyniki > 2022
ZŁOTA  PASSA  JULII  MICHAŁOWSKIEJ  TRWA
W dniach  11 – 13 lutego w nowo otwartej hali lekkoatletycznej  Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego  Uniwersytetu  Rzeszowskiego  odbyły się  Halowe Mistrzostwa Polski  w kategoriach wiekowych U-18 i U-20. W zawodach wzięło udział  1017 zawodników z 221 klubów z całego kraju.  Wśród nich znalazła się 3 osobowa  ekipa Tempa Kęty na czele ze swoja liderka Julia Michałowska. Julia  w swoim dorobku  posiadała już 3 złote medale zdobyte w kategorii  U-16. W 2020 roku zdobyła złoty medal w pchnięciu kula podczas  Mistrzostw  rozgrywanych w Słupsku, a  w 2021 roku w Karpaczu została Mistrzynią Polski w pchnięciu kula i rzucie dyskiem.  Tym razem naszej mistrzyni przyszło rywalizować z kulomiotkami z kategorii U-18. Chociaż główna  faworytka konkursu była o rok od Julii starsza
zawodniczka z Podkarpacia, nasza zawodniczka nawet nie dopuszczała myśli, że może z nią przegrać. Konkurs był niezwykle emocjonujący. Po pierwszej serii na prowadzenie wyszła miotaczka z Przemyśla ale już w drugiej kęczanka wyprzedziła rywalkę . Kiedy w 4 kolejce Julia uzyskała bardzo dobry wynik 14,97 m wydawało się, że może on wystarczyć na złoty medal, jednak w 5 serii faworytka posłała kulę na odległość 15,07 m. Pchającą bezpośrednio po niej Julia odpowiedziała wynikiem 15,14 m i ponownie objęła prowadzenie w konkursie. W ostatniej kolejce  żadnej z dziewcząt nie udało się już poprawić wyniku i tym samym Julia Michałowska została po raz czwarty w swojej karierze Mistrzynią Polski. Medalowa „złota passa”  została podtrzymana. Srebrny medal zdobyła Anna Kucińska z Tempa 5 Przemyśl, a brązowy Patrycja Ligman z LKS Lubawa z wynikiem 13,72 m.
W Mistrzostwach udanie zadebiutowały również koleżanki klubowe Julki – Agnieszka Kręcioch i Ola Ptaszek. Ola zajęła 12 miejsce w skoku wzwyż, a Aga  w biegu na 200 m zdecydowanie poprawiła swój rekord życiowy i z wynikiem 27,14 zajęła  15 miejsce.
W klubowej klasyfikacji medalowej Mistrzostw MKS Tempo Kęty  zajął  29 lokatę.