12.03.2022

Wyniki > 2022
Halowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego  U-16 w Lekkiej Atletyce, Rzeszów 12.03.2022.
ZNAKOMITY WYSTĘP LEKKOATLETÓW TEMPA  KĘTY

Rzeszowska hala lekkoatletyczna, w której odbyły się tegoroczne Halowe Mistrzostwa  Lekkoatletyczne Małopolski  w kategorii wiekowej  U-16 ponownie okazała się szczęśliwa dla zawodników kęckiego Tempa. Przypomnimy, że  przed miesiącem  Julia Michałowska zdobyła na niej Mistrzostwo Polski  U-18 w pchnięciu kula, a jeszcze dwa tygodnie wcześniej w Mistrzostwach Małopolski  Juniorów  Agnieszka Kręcioch zdobyła złoty medal w biegu na 300 m,  Gabrysia Wójcik – złoty medal w biegu na 200 m, a Ola Ptaszek – brązowy medal w skoku wzwyż.
Tym razem nasza  skromna ilościowo ( ze względów logistyczno-finansowych)   7-osobowa ekipa  zdobyła  3 złote  i  2 brązowe medale i w punktacji medalowej Mistrzostw zajęła  drugie miejsce w Województwie.

• Zuzanna Świergała  w skoku wzwyż z wyrównanym rekordem życiowym  - 135 cm

Martyna  Kręcioch  wywalczyła w biegu na 60 m awans do finału  i zajęła w nim  IV miejsce  rekordem  sezonu – 8,41, a w biegu na 300 m  z halowym rekordem życiowym – 46,03  zajęła  V miejsce.
Gratulacje dla zawodników, którzy  tak mocnym akcentem zakończyli halowy sezon lekkoatletyczny 2022.