Wyniki > 2022
OTWARTY  PUCHAR  MAŁOPOLSKI  W  LEKKIEJ  ATLETYCE
Kraków  29 maja 2022 r.

ZŁOTA  EKIPA  TEMPA

Tydzień temu na stadionie WKS Wawel  w Krakowie głośno było o lekkoatletach Tempa. Aż  8 razy na najwyższym stopniu podium  Pucharu Małopolski stawali zawodnicy kęckiego klubu lekkoatletycznego.  Dorobek medalowy  uzupełnili  zdobyciem  1 srebrnego  i  4 brązowych medali. Ponownie nasi lekkoatleci imponowali świetnym przygotowaniem do sezonu i skutecznością startową.
Liderką  ekipy tym razem okazała się  Anetka Kręcioch, która zdobyła 3 złote medale - w biegu na 100 metrów z wynikiem  13,66, w  biegu na 300 m z wynikiem  42,77 oraz w skoku w dal z rezultatem  4,85 m. 13-letnia Anetka  zajmuje w każdej z tych konkurencji  czołowe lokaty ogólnopolskim  rankingu PZLA.  Rówieśnik  Anetki  Michał Machnik wygrywając  dogrywkę  konkursu  skoku wzwyż  wynikiem 150 cm również zapewnił sobie złoty medal.  Nie gorzej spisali się zawodnicy z kategorii wiekowej  U-16. Dwa złote medale wywalczyła w Krakowie świetnymi  wynikami  Emilia Stojek.  W skoku w dal uzyskała wynik  5,23 m, a w wieloskoku 10,64 m.  Konrad Talik skacząc w dal na odległość  5,97 m zdobył złoty medal, a w biegu na 300 m z rekordem życiowym  38,59 zdobył medal srebrny. Wysoką formę zaprezentowała również  Fabiana  Annoni  rzucając oszczepem na odległość  36,89 m  i zdobywając  w tej konkurencji  złoty medal.
.
Brązowe  medale  zdobyli : Zuzanna Świergała (U-16) w skoku wzwyż, Marlena Talik (U-14) w skoku w dal (4,35 m)  oraz  Oliwier Węgrzyn (U-12)  w biegu na 60 m (9,15) i w skoku w dal (4,11 m).