TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

7.02.2016

Wyniki > 2016

HALOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH

7 lutego w Brzeszczech najlepsi juniorzy i juniorzy młodsi z Małopolski zmierzyli się w lekkoatletycznych mistrzostwach województwa. Nasi zawodnicy tego dnia wywalczyli dwa srebrne medale. Juniorka Klaudia Blacha trenująca aktualnie pod okiem trenera Jacja Sikory pchneła kulę 4kg na odległość 10,32m co dało ostatecznie miejsce 2. Zwyciężyła reprezentantka Polski Anna Niedbała /14,56m/. W konkursie skoku w dal juniorek młodszych wystąpiła mało doświadczona /trenująca od pół roku/ Natalia Zawadzka - siostra naszej najlepszej zawodniczki Gabrysi Zawadzkiej.  Skok Natalii na odległość 4,31m okazał się wystarczający aby zapewnić dziewczynie srebro i ogromną radość z pierwszego medalu na tak ważnej imprezie sportowej.


ZAWADZKA  NADAL  NIEPOKONANA

W swoim piątym z kolei  tegorocznym starcie  Gabrysia Zawadzka z kęckiego Tempa  odniosła  zwycięstwa zarówno  w skoku w dal  jak i w trójskoku.  Oba  zwycięstwa odniesione  w mityngu rozegranym  7 lutego w brzeszczańskiej hali  zostały okraszone halowymi rekordami  naszej zawodniczki – w skoku w dal wynikiem  5.54 m a w trójskoku  -  12.21 m.  Cieszy systematycznie rosnąca forma wychowanki trenera Tadeusza Łyska, szczególnie w perspektywie zbliżających się Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce.


WYSOKIE LOKATY KOS I DOROSZKO

W tym samym konkursie skoku w dal bardzo dobrze zaprezentowały się młodziczki - Kasia Kos ustanowiła rekord życiowy 4,86m co dało jej miejsce 4 a Dorota Doroszko z wynikiem 4,66m zajeła miejsce 5. W biegu na 60m Dorota po raz pierwszy złamała barierę 9s ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy 8,99s. Juz za tydzień dziewczyny będą walczyć o swoje medale w Halowych Mistrzostwach Małopolski Młodzików.  

foto. Adam Politański

foto. tempokety.pl

ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego