TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

2.09.2016

Wyniki > 2016

Wielkie emocje wzbudziła sportowa rywalizacja i spotkania z gwiazdami młodych lekkoatletów, którzy wzięli udział w Finale  Nestlé  Cup Toruń 2016


2–3 września w Toruniu miało miejsce wielkie święto młodych lekkoatletów z programu Lekkoatletyka dla każdego! Na Miejskim Stadionie im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu wystąpiło ponad 500 młodych zawodniczek i zawodników – ze szkół podstawowych i gimnazjalistów. Uczestnicy Finału „Nestlé Cup” to najlepsi zawodnicy spośród 6500 dzieci, które w maju br. wzięły udział w eliminacjach na poziomie regionów. Zmagania młodych adeptów sportu obserwowali utytułowani zawodnicy i ambasadorzy imprezy, m.in. Maria Andrejczyk, Anna Jagaciak, Piotr Małachowski, Szymon Żiółkowski
i gość specjalny-  złota medalistka olimpijska, wioślarka Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

Reprezentacja Małopolski liczyła sobie łącznie 25 zawodników a wśród nich znalazło się troje naszych kęckich lekkoatletów uczniów ZSG nr 2 w Kętach: Wiktoria Sachmerda, Karolina Waluś oraz Kacper Gabryś.
Pierwszego dnia zawodów każdy z zawodników musiał wystartować w biegu na 60m oraz rzucie piłeczką palantową. Drogiego dnia zawodnicy startowali w trzeciej wybranej przez siebie konkurencji lekkoatletycznej. Wyniki uzyskane w całej rywalizacji przeliczane były na punkty według specjalnych tabel a suma z trzech konkurencji dawała wynik końcowy całej dwudniowej rywalizacji.

Kacper Gabryś
startujący w kategorii chłopców 2004r uzyskał wynik 221 punktów co w klasyfikacji generalnej dało mu bardzo wysoką V lokatę. Do medalu zabrakło mu zaledwie 10pkt.

Karolina Waluś
startując w kategorii dziewcząt 2004r zdobyła 213pkt. Wynik ten uplasował ja na 18 pozycji spośród 32 zawodniczek.

Wiktoria Sachmerda
w kategorii dziewcząt rocznik 2003 uzyskała wynik 284pkt co ostatecznie zapewniło jej 20 miejsce spośród 39 dziewcząt.

Gratulujemy wyników i udziału w tak prestiżowych zawodach na szczeblu ogólnopolskim.

ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego