TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

31.07.2016

Wyniki > 2016

33 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski  U-23  w Lekkiej Atletyce
GABRYSIA  ZAWADZKA  TUŻ  ZA  PODIUM


W ostatni weekend  lipca na stadionie lekkoatletycznym w Jeleniej Górze wystartowało blisko 400 czołowych polskich lekkoatletów w kategorii U-23. Wśród nich tacy znakomici zawodnicy jak między innymi : Patrycja Wyciszkiewicz, Maria Andrejczyk, Patryk Dobek. Malwina Kopron   i Bartłomiej Stój.  Międzyszkolny Klub Sportowy Tempo był reprezentowany w tych Mistrzostwach przez spisującą się znakomicie w tym sezonie  trójskoczkinię  Gabrielę Zawadzką . W Jeleniej Górze wystąpiła również  Justyna Konior – wychowanka Tempa, reprezentująca obecnie  AZS  Kraków.

Gabrysia Zawadzka  należała do grona głównych faworytek konkursu trójskoku. Wysoką formę podopiecznej trenera Tadeusza Łyska potwierdzało między innymi  powołanie jej przez PZLA do reprezentacji Polski i zdobycie przez nią w Mariborze brązowego medalu dla Polski w czwórmeczu  Czechy – Polska – Węgry – Słowenia.  Na tydzień przed Mistrzostwami nasza zawodniczka w Chorzowie  ustanowiła swój wartościowy rekord życiowy w skoku w dal wynikiem  5.82 m. W rankingu PZLA zajmowała w trójskoku drugą pozycję.

Pomimo, że konkurs dla naszej zawodniczki  nie rozpoczął się najlepiej, ponieważ jej pierwsze dwa skoki były minimalnie spalone, to odległości na których lądowała  były imponujące. Kiedy w swoim trzecim skoku  uzyskała przy przeciwnym wietrze wynik 12.44 m i awansowała na drugie miejsce w konkursie wydawało się to co złe już za nią i rozpoczyna się teraz walka nawet o złoty medal, Niestety problemy z rozbiegiem trwały nadal. W piątej serii skoków Naszą zawodniczkę na trzecie miejsce zepchnęła  wynikiem  12.51 Monika Piekarska z Juvenii Puszczykowo,  a w 6 kolejce dalej od Gabrysi skoczyła jeszcze Ewelina Wyszczelska  z AZS Warszawa. W tym momencie Gabrysia miała jeszcze jeden skok i szansę na powrót na podium. Nasza zawodniczka skacząc przy  głośnym dopingu kibiców oddała  świetny skok i wylądowała w okolicach 13 metra; niestety okazało się, że ten skok jest również przekroczony.  Zwyciężczynią trójskoku została koleżanka Gabrysi z reprezentacji Adrianna Szóstak z Olimpii Poznań, która uzyskała rezultat  12.93 m., a nasza zawodniczka została sklasyfikowana na czwartym miejscu…

Justyna Konior, która przez kilka lat trenowała w Tempie w jednej grupie z Gabrysią  w skoku wzwyż  została wicemistrzynią Polski.


Wielkie uznanie i serdeczne gratulacje dla obu znakomitych zawodniczek.

  

ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego