TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

10.01.2016

Wyniki > 2016

DWA  ZWYCIĘSTWA  ZAWADZKIEJ NA  INAUGURACJĘ  SEZONU


Lekkoatleci  Śląska i Małopolski  zainaugurowali halowy sezon lekkoatletyczny   2016  startem w Mityngu  rozegranym w niedzielę 10 stycznia w hali w Brzeszczach. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowała się skromna liczebnie ekipa Tempa Kęty.
Bardzo dobrą dyspozycję już na początku sezonu zaprezentowała najbardziej doświadczona lekkoatletka kęckiego klubu – Gabriela Zawadzka.  W konkursie skoku w dal nasza zawodniczka zwyciężyła z bardzo dobrym wynikiem – 5.43 m. Oprócz Gabrysi  do 8-osobowego  finału tej konkurencji zakwalifikowały się dwie  podopieczne trenera Tomasza Sysaka – Katarzyna Kos i Dorota Doroszko.  Kasia ustanawiając swój nowy rekord życiowy wynikiem 4.74 m zajęła w konkursie V miejsce, a Dorota z wynikiem  4.65 m uplasowała się na VI pozycji. Obie młodziczki  z powodzeniem wystartowały również w biegu na 60m ustanawiając  rekordy życiowe – Kasia Kos  wynikiem  8.87 s,  a Dorota Doroszko  - 9.16.  
Gabriela Zawadzka wystąpiła również w swojej „ koronnej’’  konkurencji  -  w trójskoku.  Pomimo tego, że ze względów szkoleniowych swoje skoki oddawała ze skróconego rozbiegu uzyskała świetny wynik  -  11.74 m  i odniosła drugie zwycięstwo w inaugurujących sezon zawodach.  Start w tych zawodach był dla podopiecznej trenera Tadeusza Łyska kolejnym etapem  przygotowań do startu w Mistrzostwach Polski Seniorów w LA, które odbędą się w dniach  5 – 6. 03. 2016 w Toruniu. Będzie to możliwe jeżeli  zawodniczka zajmująca obecnie III miejsce w trójskoku w kategorii  U-23     w rankingu PZLA osiągnie bardzo wysoką formę, a klubowi uda się pozyskać środki na przygotowania i pokrycie kosztów udziału w tych zawodach.


ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego