15.07.2016

Wyniki > 2016

MEDALOWY START GABRIELI ZAWADZKIEJ W MECZU  CZECHY – POLSKA – WĘGRY - SŁOWENIA

Kolejny duży sukces odniosła lekkoatletyczna reprezentacja Polski  U-23 . W rozegranym   15 lipca w Mariborze na Słowenii  meczu  CZECHY – WĘGRY – POLSKA – SŁOWENIA , zdecydowane zwycięstwo odniosła ekipa  Polski. Polacy i Polki zgromadzili w sumie  510,5  pkt. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja  Czech  z wynikiem 324,5 pkt, trzecią lokatę zajęły  Węgry  272 pkt, a na czwartym miejscu zostali sklasyfikowani gospodarze czwórmeczu Słoweńcy ( 198 pkt ).  W reprezentacji Polski wystąpiła  czołowa zawodniczka Tempa Kęty Gabriela Zawadzka. Powołanie do reprezentacji podopiecznej trenera Tadeusza Łyska  jest dla Tempa Kęty i  kęckiej lekkoatletyki  historycznym wydarzeniem. Nasza  trójskoczkini w reprezentacyjnym debiucie spisała się znakomicie.  Skacząc na odległość  12.16 m  zapewniła sobie miejsce na podium i brązowy medal. Zwyciężyła Adrianna Szóstak ( Polska ) – 13.01 , przed Anną Zekuciovą ( Czechy ) – 12.30. Przed Gabrysią teraz docelowa impreza w tym roku – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Zawody odbędą się w dniach 30 – 31  lipca w Jeleniej Górze. Zawodniczka i trener zapowiadają  walkę o medal w trójskoku.