14.05.2016

Wyniki > 2016

8 medali "Tempa" w Międzynarodowym Mitingu "Kraka"

14 maja na stadionie AWF w Krakowie odbył sie po raz 26 Międzynarodowy Miting Kraka. Jak co roku na zawody przybyli reprezentanci takich krajów jak. Słowacja, Ukraina czy  Łotwa. Mimo złych warunków pogodowych rywalizacja przebiegła na wysokim poziomie.  Kęcki Klub MKS Tempo Kety reprezentowała grupa 15 osobowa dla której zawody te były doskonała okazja do kolejnej nauki sportowego fachu. Najbardziej liczyliśmy na naszych młodzików /rocznik 01-02/ którzy nie zawiedli przywożąc z zawodów aż 8 medali. Po raz kolejny w tym sezonie nasze skoczkinie udowodniły iż są obecnie w bardzo dobrej formie co pozwoliło im stanąć na podium. Kasia Kos uzyskując wynik 4,84m zdobyła medal srebrny a Dorota Doroszko z wynikiem 4,82m medal brązowy.  Do złota zabrakło zaledwie kilku centymetrów. Z dwóch medali brązowych cieszyła się Monika Młocek. Pierwszy wywalczyła ona pchając kula 3kg na odległość 8,54m a kolejny zdobyła w rzucie oszczepem poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy /22,79m/. Ostatnią konkurencją zawodów która dostarczyła nam ogromnych emocji były biegi sztafetowe 4x100m. Dla naszych zawodniczek był to pierwszy taki bieg w swojej sportowej karierze. Dziewczyny w składzie: Gabriela Wójcik, Wiktoria Szachmerda, Kasia Kos, Dorota Doroszko pokazały swój ogromny potencjał pokonując linie mety jako trzeci zespół zawodów. Uzyskując wynik 54,72 pokonały zespoły z: Krakowa, Tarnowa,

Z grupy dzieci starszych /rocznik 2003-2004/ na uwagę zasługuje występ Zuzanny Tuchowskiej która w skoku wzwyż uzyskała wynik 130 cm. Jest to młoda skoczkini o której w przyszłości na pewno wiele usłyszymy. Rewelacyjny wynik w pchnięciu kula 8,31m uzyska Kacper Gabryś który musiał startować na równi z młodzikami /kula 5kg/.