14.02.2016

Wyniki > 2016

Halowe Mistrzostwa Małopolski Młodzików i Dzieci

14 lutego Hala Sportowa w Brzeszczach stała się arena zmagań najlepszych młodzików i dzieci z województwa Małopolskiego. Młodzi lekkoatleci z całego województwa walczyli o medale w pięciu konkurencjach. Najciekawsza rywalizacja odbyła się w skoku w dał gdzie mieliśmy aż 6 reprezentantek Kęckiego klubu "TEMPO". W eliminacjach dziewczyny skakały dobrze i równo dzięki czemu wszystkie awansowały do wąskiego finału. Finał był już popisem naszych dwóch najlepszych obecnie młodziczek które z każdym kolejnym skokiem poprawiały swój wynik. Ostatecznie Dorota Doroszko uzyskując rezultat 4,80m /rekord życiowy/ zdobyła medal brązowy a Kasia Kos która w ostatnim swoim skoku w konkursie pokonała pierwszy raz w życiu barierę 5m zdobyła złoto. Tuż za podium uplasowały się pozostałe dziewczyny. Julia Kowalska w kategorii młodziczek zajęła miejsce 4 z wynikiem 4,68m a Sandra Flasz 4,48m miejsce 7. W kategorii dzieci starszych Zuzanna Tuchowska skacząc na odległość 4,24m zajęła miejsce 4 a jej koleżanka Karolina Waluś 4,20m miejsce 5. Kolejna konkurencja w której mogliśmy się cieszyć z medalu było pchniecie kula 3kg młodziczek. Droga lokatę w tym konkursie zajęła bowiem Monika Młocek z wynikiem 8,32m. Dobrze tego dnia zaprezentowała się także Sylwia Mazgaj uzyskując nowy rekord życiowy 7,75 miejsce 5. Ciekawie przebiegała także rywalizacja w biegach sprinterskich na odcinku 60m. Już w biegach eliminacyjne wszystkie nasze zawodniczki pokazali iż są doskonale przygotowani do mistrzostw bijąc swoje rekordy życiowe. Najlepsza wśród dzieci okazała się Karolina Waluś która w finałowym biegu dzieci starszych uzyskała czas 9,21s zajmując miejsce 4. Do finału – tym razem młodziczek awansowała Kasia Kos 8,77 a niewiele do awansu zabrakło Dorocie Doroszko 8,85s. Kasia w finale nie wystąpiła gdyż w tym czasie odbywał się już konkurs skoku w dal. Mistrzostwa zakończyliśmy z dorobkiem 3 medali oraz kilku wysokich 4-5 miejsc. To bardzo dobry wynik i ogromna perspektywa na sukcesy dziewczyn w sezonie letnim.