6.09.2020

Wyniki > 2020
XV Otwarte Mistrzostwa Krakowa U-16  w LA                                                                                                                    VI  Otwarte Mistrzostwa Krakowa U-12  i  U-14 w LA                                                                                            Kraków 06.09.2020
MEDALE I REKORDY LEKKOATLETÓW TEMPA
Pomimo tego, że reprezentacja  Tempa Kęty na  Otwarte Mistrzostwa Krakowa osłabiona była brakiem  kilku czołowych zawodników, uczestniczących w tym samym czasie  w Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi  to i tak  9 zdobytych w Krakowie  medali oraz ilość i wartość poprawionych przez naszych młodych lekkoatletów rekordów życiowych  potwierdziły znaczaca pozycję  kęckiej lekkoatletyki w Małopolsce.

Znakomicie spisały się młodziczki ( U-16 ).  Aleksandra Ptaszek  kolejny raz poprawiając w tym sezonie swój rekord  życiowy wynikiem  157 cm zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż i awansowała na 12 pozycję w rankingu PZLA w swojej kategorii wiekowej. Zwiększa to jej szanse na udział                                      w Mistrzostwach Polski U-16 . Liderka rankingu Julia Michałowska kolejny raz posyłając  kulę  poza granicę 13 metra  również zdobyła złoty medal. Jej bardzo wysoka i równa forma stawia ja w gronie faworytek do zdobycia na MP medalu.  Również  Agnieszka Kręcioch kolejny raz w tym sezonie poprawiła swoja  „życiówkę” na 100 metrów  i wynikiem  13,59 została wicemistrzynią Krakowa.

Nie gorzej od swoich nieco starszych koleżanek spisali się zawodnicy z kategorii U-14 i U-16. Siostra Agnieszki Kręcioch – Aneta, która dzień wcześniej w Łodzi zdobyła brązowy medal na 300m w Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych tym razem zwyciężyła na tym samym dystansie                         w czasie 49,22 i została Mistrzynia Krakowa. Trzecia z sióstr Kręcioch -  Martynka również zwyciężyła w Krakowie ale w biegu na 100 metrów z wynikiem  14,58 i zdobyła złoty medal. Kolejny złoty medal dla Tempa zdobył Kacper Walatek w skoku wzwyż z rekordem życiowym 133 cm.                           Wicemistrzami Krakowa zostali : Sara Pikoń, Karol Marek i Bartosz Rams. Sara w skoku w dal z wynikiem 4,13 m, Bartosz w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę zawieszona na wysokości 127 cm, a Karol Marek zajmując II miejsce w finale biegu na 60 m z wynikiem 9,12.

Świetnie spisały się również pozostałe dwie startujące w Krakowie debiutując w tak dużej imprezie zawodniczki – Marysia Bury i Małgosia Łozińska. Obie startowały w biegu na 300 m, obie zwyciężyły        w swoich seriach i obie ustanowiły swoje nowe rekordy życiowe – Marysia – 48,97, Małgosia- 47,49. Marysia w Kategorii U-14 zajęła  IV miejsce , a Małgosia w kategorii U-16 – V miejsce.