TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

14.02.2020

Wyniki > 2020
TEMPO KĘTY na HALOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI

W miniony weekend na Arenie Toruń rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkoatletyce. Na starcie pojawiło się ponad 1000 młodych zawodników z ok. 220 klubów, a wśród nich trzy utalentowane dziewczyny z MKS TEMPO KĘTY - Gabriela Wójcik, Wiktoria Sachmerda oraz Katarzyna Kos.

Gabrysia Wójcik startująca w biegu na 300m kobiet (kat. wiekowa  U18)  już od początku sezonu halowego prezentowała bardzo wysoką formę. Nasza sprinterka bijąc kilkukrotnie rekordy życiowe oraz rekordy klubu (60m – 7,97s, 300m – 42,16s) pewnie awansowała do mistrzostw. W Toruniu nie mogło być inaczej – Gabrysia wygrywa swój bieg eliminacyjny na 300m ustanawiając nowy rekord życiowy 41,69s, a w finale dzień później po raz kolejny poprawia czas 41,59s zajmując 5 miejsce. Jest to ogromny sukces tej młodej zawodniczki.

Wiktoria Sachmerda startująca w skoku w dal kobiet (kat. wiekowa U18) miała również bardzo udany sezon halowy. Na dwa tygodnie przed mistrzostwami nasza zawodniczka poprawiła zdecydowanie swój rekord życiowy w tej konkurencji 5,29m i mogła spokojnie myśleć o swoim ostatnim starcie na hali. W Toruniu pokazała równie dalekie skoki uzyskując ostatecznie rezultat 5,23m skoczkini z Kęt uplasowała się na 6 pozycji. Jest to najlepszy dotychczasowy start Wiktorii w zawodach takiej rangi.  

Kasia Kos startująca w trójskoku kobiet (kat. wiekowa U20) podobnie jak jej młodsze koleżanki startując w sezonie halowym ustanawiała kilkukrotnie swój rekord życiowy. Nasza trójskoczkini na tydzień przed docelową imprezą w Toruniu uzyskała wynik 11.07m  co dawało ogromną nadzieję na walkę o wąski finał halowych mistrzostw Polski. W Toruniu Kasi skakało się gorzej i ostatecznie z wynikiem 10,85m Nasza lekkoatletka została sklasyfikowana na 10 pozycji.

Ten sezon halowy był dla juniorów MKS TEMPO KĘTY bardzo udany. Starty między innymi w Brzeszczach, Łodzi, Spale czy Ostrawie przyniosły naszym lekkoatletom wiele nowych rekordów życiowych oraz kilka rekordów klubu. Teraz przed nimi czas pracy i przygotowań do sezonu latem.

ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego