Menu główne:

5.08.2020

Wyniki > 2020
Rewelacyjny występ kęckich lekkoatletów
Siedmioro młodych  zawodników Tempa Kęty wystartowało w miniony weekend w największej                     w Polsce imprezie lekkoatletycznej w  kategorii wiekowej  dzieci. Pomimo tego, że świetne wyniki uzyskiwane w całorocznym cyklu eliminacji napawały optymizmem, to osiągnięty  w Łodzi wynik przerósł  nasze oczekiwania.  Młodzi lekkoatleci Tempa zdobyli : 1 złoty i 3 brazowe medale, oraz zajęli 2 czwarte i  jedno  dziesiąte miejsce.

Po emocjonującej walce złoty medal w skoku w dal zdobyła  12-letnia  Emilka Stojek z najlepszym w tym roku wynikiem uzyskanym w tej kategorii wiekowej w Polsce w Polsce  - 4,93 m.                         Dwukrotnie swój rekord życiowy w biegu na 300 metrów poprawiała  11-letnia  Anetka Kręcioch.  Najpierw  z wynikiem  48,78 zakwalifikowała się do „waskiego” finału, a następnie w finale pobiegła  jeszcze szybciej ( 48,08 )  dzięki czemu zdobyła brązowy medal.                                                                     O cztery metry swój rekord życiowy w rzucie piłeczka palantowa  poprawiła  Fabiana Annoni. Dzięki temu  ze świetnym  wynikiem -  50,50 m  zdobyła w Finale  brązowy medal.                                                      Na zakończenie 2-dniowych Mistrzostw miejsce na podium wywalczył  13 letni Konrad Talik, którego start w tych zawodach ze względu  na odniesiona na kilka dni przed zawodami kontuzję do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania.  Konrad ostatecznie jednak  wystartował w konkursie skoku w dal. Ze skoku na skok czuł się  na skoczni  coraz pewniej  i w 5 serii ustanowił  znakomity rekord życiowy – 5,31 m . Pozwoliło mu to cieszyć się brązowym medalem.                                                                               Trochę szczęścia zabrakło, aby z medalu  w skoku wzwyż mogła cieszyć się Dominika Kasprzak. Ostatecznie nasza   13-latka  wyrównując swój rekord życiowy –  140 cm uplasowała się                                 na IV miejscu.   Również w tej samej konkurencji  IV miejsce wśród 12-latkow zajał Kamil Kosowski. Martynie Kręcioch zabrakło  niestety  0,06 sekundy aby zakwalifikować się do 8-osobowego finału biegu na 60 m i mieć możliwość walki o medal w tej konkurencji. Ostatecznie 12-letnia  Martynka         z czasem  8,85 sekundy została sklasyfikowana na  X pozycji, co i tak w tak prestiżowej imprezie jest sporym osiągnięciem.

Dorobek medalowy zawodników Tempa zasilił konto medalowe  Bielska –Białej, które to miasto organizowało całoroczny cykl eliminacji dla dzieci z Podbeskidzia.  W klasyfikacji  takich ośrodków  Bielsko-Biała  zajęła  II miejsce w Polsce (8 medali – 2-2-4) za Siedlcami ( 7 medali - 2-3-2)   a przed Gdańskiem  ( 6 medali – 2-2-2 ). Z dorobkiem medalowym rywalizację ukończyły 44 ośrodki.