TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

19.09.2020

Wyniki > 2020
GABRIELA WÓJCIK WICEMISTRZYNIĄ POLSKI U18

W dniach 18-20 września w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski U18 w Lekkoatletyce. Kwalifikacje do tej imprezy wywalczyły sobie trzy Kęczanki: Gabriela Wójcik, Wiktoria Sachmerda oraz Zuzanna Tuchowska. Dziewczyny już od kilkunastu lat trenują pracowicie w klubie MKS TEMPO KĘTY po okiem trenera Tomasza Sysak.

W pierwszym dniu mistrzostw  odbyły się eliminacje, które dla Nas niestety nie były najlepsze. Niekorzystne warunki pogodowe, chłód oraz silne porywy wiatru mocno utrudniały zawodnikom rywalizacje na stadionie Marszałka J.Piłsudskiego w Radomiu.

Wiktoria Sachmerda (6 zawodniczka tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski U18 z Torunia), startująca tego dnia w skoku w dal mimo ładnych skoków miała problem z trafieniem w belkę. W konsekwencji naszej zawodniczce nie udało się awansować do wąskiego finału, a skok na odległość 5,03m uplasował ją dopiero na 19 miejscu Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.  

Gabrysia Wójcik (5 zawodniczka Halowych Mistrzostw Polski U18 z Torunia) również nie uszczegła się błędów. Dla naszej najlepszej obecnie sprinterki i płotkarki silny wiatr stał się dodatkową przeszkodą na bieżni. Gabrysia bieg eliminacyjny ukończyła na 2 pozycji premiowanej awansem – niestety w finale wylosowała tor 8, który dla biegaczy jest bardzo niewygodny.

Kolejny dzień Mistrzostw Polski do lat 18 rozpoczął się bardzo optymistycznie. Piękne słonko zawitało nad stadionem co poprawiło wszystkim humory. Humory poprawiła nam także Zuzanna Tuchowska startująca w eliminacjach skoku wzwyż. Nasza skoczkini bezbłędnie zaliczała kolejne wysokości w konkursie wyrównując swój dotychczasowy rekord życiowy 159cm. Wynik ten bardzo nas ucieszył ponieważ dał Zuzi awans do wąskiego finału zaplanowanego na niedzielę.

Tego dnia czekały nas jeszcze jedne, te najważniejsze emocje związane z finałem biegu na 400m przez płotki kobiet. W nim bowiem wystartować miała Gabriela Wójcik, która zapowiadała walkę o medal. Na trybunach zgromadziło się mnóstwo kibiców i fanów Gabrysi w tym także rodzina z Kęt. Tym razem bieg wyszedł idealnie – nasza płotkarka czysto pokonywała każdą kolejną przeszkodę utrzymując rytm do samego końca. Na prostej finiszowej walka była zacięta, ale Gabrysia już nie raz pokazywała wszystkim ogromną determinację i serce do walki. Nasza zawodniczka linię mety przecięła jako druga uzyskując fenomenalny czas 62,23s i tym samym mogła cieszyć się ze swojego pierwszego medalu Mistrzostw Polski U18. Emocje i radość jaka towarzyszyły wszystkim bliskim tej dziewczyny były nie do opisania.

W niedzielę na zakończenie mistrzostw odbył się jeszcze finałowy konkurs skoku wzwyż z udziałem Zuzanny Tuchowskiej. Tym razem zabrakło nam nieco szeczęścia. Problemy na niższych wysokościach spowodowały, że Zuzia zakończyła swój konkurs wcześniej niż zakładaliśmy. Zawodniczka z Kęt została ostatecznie sklasyfikowana na 13 miejscu w stawce 24 zawodniczek.
ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego