27.09.2020

Wyniki > 2020

JULIA MICHAŁOWSKA MISTRZYNIĄ POLSKI U16

W dniach 26-27 września na pięknym stadionie 650-lecia w Słupsku ponad 800 najlepszych lekkoatletów w wieku 14 i 15 lat rywalizowało w PZLA Mistrzostwach Polski U16 mających tradycyjnie miano Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego. Aby wystartować w tej imprezie zawodnicy musieli zmieścić się w 20 osobowym limicie najlepszych młodzików w Polsce. Sztuki tej udało się dokonać dwóm Kęczanką: Julii Michałowskiej i Aleksandrze Ptaszek – zawodniczkom klubu MKS TEMPO KĘTY.

Pierwsza do rywalizacji w Słupsku przystąpiła Aleksandra Ptaszek dla której sezon 2020  był niezwykle udany. Nasza młoda skoczkini czyniła niezwykłe postępy i ze startu na start poprawiała swój rekord życiowy w skoku wzwyż. Na koniec ubiegłego roku wynosił on 138 cm, a przed Mistrzostwami Polski zwyciężając w Mistrzostwach Międzywojewódzkich (Małopolska+Podkarpacie) pokonała poprzeczkę zawieszona na wysokości 159 cm. Wynik ten uplasował Olę na 10 pozycji w rankingu PZLA w kategorii U-16 i zagwarantował jej prawo startu w MP. Ola zdobyła również złoty medal w skoku wzwyż w Mistrzostwach Małopolski w Lekkiej Atletyce. Niestety w swoim debiucie w Mistrzostwach Polski  bardzo ambitna zawodniczka nie zdołała poradzić sobie z olbrzymim stresem i ostatecznie z wynikiem 150 cm uplasowała się na XIV pozycji. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku Ola bogatsza o zdobyte w Słupsku doświadczenia z powodzeniem włączy się do walki o najwyższe laury.

Równie udany sezon 2020 miała kolejna zawodniczka Julia Michałowska. Nasza najlepsza kulomiotka poprawiała swój rekord życiowy kilkukrotnie uzyskując najlepszy wynik w sezonie 13,33m. Zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików w Krakowie oraz złoty medal w Mistrzostwach Małopolski w Tarnowie. Do najważniejszego swojego startu w Słupsku zakwalifikowała się jako liderka list rankingowych PZLA w kategorii U16 dlatego liczyliśmy na jej medal. Jak przystało na liderkę Julia nie zawiodła – zawodniczka trenera Tomasza Sysak rozpoczęła swój konkurs pchnięcia kulą 3kg bardzo skoncentrowana i zmotywowana, już w pierwszej próbie uzyskała rezultat 13,35m co było jasnym przekazem dla rywalek. Wynik ten okazał się niezagrożony do samego końca konkursu i tym samym Julia Michałowska mogła cieszyć się ze zdobycia Mistrzostwa Polski do lat 16. Dla Klubu MKS TEMPO KĘTY jest to historyczny moment – zdobywamy pierwszy w tej kategorii wiekowej - medal Mistrzostw Polski U16. Piękna chwila dla Julii, jej rodziców oraz wszystkich fanów Kęckiej lekkoatletyki.

Gratulacje dla obu dziewczyn i ich trenerów.