19.09.2020

Wyniki > 2020

LEKKOATLECI TEMPA NIE ZAWODZĄ
Z czterema medalami wróciły z Tarnowa z Mistrzostw Małopolski  U-16 w Lekkiej Atletyce zawodniczki kęckiego Tempa.                                                                                                                     Mistrzyniami Województwa zostały Aleksandra Ptaszek i  Julia Michałowska.

Ola zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 154 cm, a Julka w pchnięciu kula 3 kg z rezultatem  12,47 m.  Obie nasze najlepsze młodziczki już za tydzień wystąpią w Słupsku w Mistrzostwach Polski  U-16   w Lekkiej Atletyce.  Prawo startu dziewczyny zapewniły sobie już przed tygodniem zwyciężając w Mistrzostwach Międzywojewódzkich z bardzo wartościowymi wynikami – Julka, 13,33 m w kuli,  a Ola 159 cm wzwyż.  W Tarnowie Julia zdobyła dodatkowo srebrny medal w rzucie dyskiem z rekordem życiowym 28,92 m.  Bardzo dobrze spisała się  również  Agnieszka  Kręcioch, która najpierw w finale biegu na 100 m ustanowiła swój nowy rekord życiowy  13,56, a następnie  z  bardzo dobrym wynikiem 45,69  zdobyła brązowy medal  w biegu na 300m. W biegu tym  szóste miejsce zajęła Małgosia Łozińska z wynikiem 47,69; wcześniej Małgosia ustanowiła „życiówkę” w biegu na 100 m – 14,47 ale nie zakwalifikowała się do „wąskiego” finału.