22.02.2020

Wyniki > 2020
REKORDOWE MISTRZOSTWA W BRZESZCZACH
Halowe Mistrzostwa Małopolski Młodzików i Dzieci w Lekkiej Atletyce Brzeszcze 22 lutego 2020

Już przed rozpoczęciem zawodów było wiadomo, że zostanie ustanowiony nowy rekord frekwencji uczestników imprezy lekkoatletycznej w historii brzeszczańskiej hali. Po podliczeniu okazało się, że rozgrywane pod dachem Mistrzostwa zgromadziły na starcie ponad 600 młodych lekkoatletów z całej Małopolski z 28 klubów. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, co potwierdza imponująca liczba ustanowionych w ich trakcie rekordów życiowych, rekordów sezonu, rekordów klubowych oraz ilość wyników, które dały czołowe pozycje w ogólnopolskich statystykach sezonu 2020 Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Znaczący udział w tych osiągnięciach miała również 25-osobowa, świetna ekipa MKS Tempo Kęty. Młodzi lekkoatleci reprezentujący kęcki Klub zdobyli w tych Mistrzostwach aż 10 medali.

Halowa Mistrzynią Małopolski do lat 16 w pchnięciu kula 3 kg została Julia Michałowska. Nasza utalentowana kulomiotka uzyskała w Brzeszczach świetny rezultat 12,47 m, który jest jej nowym rekordem życiowym oraz rekordem Klubu. Warto dodać, iż jest to najlepszy wynik uzyskany w tym roku w Polsce w tej kategorii wiekowej. Świetna formę i spore już umiejętności zaprezentowała w skoku wzwyż 14-latka Ola Ptaszek. Filigranowa skoczkini wynikiem 145 cm ustanowiła swój nowy rekord życiowy i została Wicemistrzynią Małopolski. W tej samej kategorii wiekowej do finału A biegu na 60 m zakwalifikowała się z wynikiem 8.71 Agnieszka Kręcioch i zajęła w nim VII miejsce. W finale skoku w dal młodziczek wystąpiły dwie nasze reprezentantki - Justyna Konior wynikiem 4.43 zajęła piąte, a Agnieszka Kręcioch wynikiem 4.38 szóste miejsce.

Znakomicie spisali się kęccy lekkoatleci z kategorii U-14 ( roczniki 2007-2008 ). Konrad Talik z najlepszym wynikiem eliminacji biegu na 60 m ( 8,35 rek. życ. ) awansował do finału, w którym po zaciętej walce zdobył brązowy medal z czasem 8.40. W skoku w dal Konrad już nie dał najmniejszych szans swoim rywalom . Zwyciężył ze znakomitym wynikiem 5,30 m (drugi wynik uzyskany w tym roku w Polsce w tej kategorii wiekowej) i został Mistrzem Małopolski. Równie świetna dyspozycję zademonstrowała w Brzeszczach Emilia Stojek. Pomimo tego, że rywalizowała ze starszymi od siebie o rok koleżankami , bez problemu awansowała do finału biegu na 60 m, w którym ustanawiając rekord życiowy 8.78 została Wicemistrzynią Małopolski. Jeszcze lepiej Emilka spisała się w skoku w dal. Zwyciężyła rekordowym wynikiem 4.62 m i stanęła na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Województwa. Swój nowy rekord życiowy w skoku wzwyż wynikiem 140 cm ustanowił w Brzeszczach Kamil Kosowski, który podobnie jak Emilka rywalizował ze starszymi o 1 rok zawodnikami. Wynik ten pozwolił mu na zdobycie brązowego medalu Mistrzostw. Miejsce IV, tuż za podium zajęła Dominika Kasprzak. Dominika może mówić o sporym pechu, gdyż uzyskała rezultat 130 cm - taki sam jak wszystkie medalistki tego konkursu, ale o kolejności zadecydowała ilość „zrzutek” w całym konkursie. W tym miejscu warto dodać, że Konrad, Emilka, Kamil i Dominika w grudniu ubiegłego roku wystartowali w Ogólnopolskim Finale Halowych „Czwartków Lekkoatletycznych” w Spale i zdobyli tam medale : Konrad – złoty, Emilka i Kamil – srebrne,a Dominika była VIII. Niestety w Brzeszczach ze względu na chorobę nie mogła wystartować Martyna Kręcioch, która w Spale zajęła IV miejsce w biegu na 60 m.

Dorobek medalowy Tempa wzbogacili również nasi najmłodsi lekkoatleci z kategorii U-12 ( roczniki 2009-2010 ). Postarała się o to między innymi najmłodsza z trójki sióstr uprawiających z sukcesami lekkoatletykę w Kętach, chociaż mieszkających w Choczni - Anetka Kręcioch. Anetka najpierw zwyciężyła ustanawiając rekord życiowy 9.09 w biegu na 60m i zdobyła tytuł Mistrzyni Małopolski, a nieco później po raz drugi stanęła na podium i odebrała srebrny medal za zajęcie II miejsca w skoku w dal za skok na odległość 4.18 m. Na podium stanął również Karol Marek, który z czasem 9.19 wywalczył III miejsce w biegu na 60m. IV miejsce w tym biegu zajął również reprezentant Tempa Kęty – Karol Rakoczy. Kacper Walatek dwukrotnie zajął IV miejsca – w skoku w dal z wynikiem 4.70 m i w skoku wzwyż pokonując wysokość 135 cm. Oba wyniki to jego nowe rekordy życiowe.

Na wyróżnienie za osiągnięte rekordy życiowe, wysokie lokaty i świetne wyniki zasłużyli również : Marysia Bury, Sara Pikoń, Małgosia Łozińska, Ania Polak, Julia Kozłowska, Julia Hrapkowicz, Marlena Talik, Sara Sałata, Milena Lurka, , Szymon Jasiński, Wojtek Bribram, Bartosz Rams i Dominik Sałata.