26.06.2021

Wyniki > 2021
ŻYCIOWA FORMA LEKKOATLETÓW TEMPA
13 rekordów życiowych, 5 rekordów Klubu i 11 medali ( w tym 7 złotych, 2 srebrne i 2 brazowe ) to dorobek kolejnego startu młodych lekkoatletów Tempa Kęty świadczący o ich bardzo wysokiej                       i ciagle rosnącej formie. Tym razem te znaczace sukcesy zostały osiągnięte podczas XXX Mityngu Lekkoatletycznego KRAK na stadionie krakowskiej  AWF w ostatnia sobotę czerwca.
Świetna passę sukcesów rozpoczęła w inaugurującej  zawody konkurencji –  skoku w dal kobiet                  U-14  Emilia Stojek.  Emilka, która przed tygodniem zwyciężyła w skoku w dal w Łodzi                                         w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych  tym razem potwierdziła, że jest aktualnie najlepsza skoczkinia w dal w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Skoczyła na odległość  5,07 metra             ( odbicie ze strefy) i zdobyła złoty medal. To najlepszy wynik uzyskany w tym roku w naszym kraju.     Jej wynik uzyskany w Łodzi – 5,11 metra to również najlepszy wynik w Polsce (odbicie z belki).   Również Julia Michałowska kolejny raz  potwierdziła, że jest  najlepsza kulomiotka w Polsce                            w kategorii U-16  pchajac kulę na odległość 14,45 metra. To jej nowy rekord życiowy, rekord Klubu                i najlepszy tegoroczny wynik w Polsce.  Oczywiście z ogromna przewaga zdobyła złoty medal. Tradycja stało się już, że Agnieszka Kręcioch w każdych kolejnych zawodach ustanawia nowe rekordy życiowe. Nie inaczej było i tym razem. Najpierw zdobyła złoty medal w biegu na 100 metrów                          z nowym rekordem życiowym  13,09, a niespełna 2 godziny póżniej  zwyciężyła w biegu na  300 metrów ustanawiając nowy rekord Klubu i rekord życiowy wynikiem 42,71. Wynik ten bardzo przybliżył jej awans do Mistrzostw Polski.                                                                                                  Najmniejszych problemów nie miała ze zdobyciem złotego medalu w biegu na 300 metrów                    w kategorii  U-14  srebrna medalistka z Łodzi – Anetka Kręcioch.  Nasza najlepsza w kraju na tym dystansie  12-latka z duża przewaga pokonała nawet rok od siebie starsze rywalki i wynikiem 44,61 zapewniła sobie złoty medal.                                                                                                                                          Ola Ptaszek wyrównując swój najlepszy w tym sezonie wynik 150 cm zdobyła złoty medal w skoku wzwyż kobiet U-16.                                                                                                                                                  Kolejny znakomity rekord życiowy w biegu na 100 metrów kobiet U-14 ustanowiła wynikiem 13,30 trzecia z sióstr Kręcioch – Martyna. Nasza utalentowana sprinterka musiała jednak uznać wyższość srebrnej medalistki  Mistrzostw Czwartków LA z Łodzi – Patrycji Dragow z Krakowa i zadowolić się srebrnym medalem.  Bardzo dobry bieg na 600 metrów  (U-16) uwieńczony nowym rekordem życiowym 1,48,00  pozwolił sięgnąć  po srebrny medal prestiżowego Mityngu Małgosi Łozińskiej. Chociaż tym razem  Fabiana Annoni  nie przekroczyła w rzucie oszczepem kobiet U-16 granicy                       30 metrów to i tak wynikiem 28,96 metra zdobyła brązowy medal, Brazowy medal w skoku w dal mężczyzn U-16  pomimo początkowych problemów z rozbiegiem zdobył również Konrad Talik, który w najlepszym skoku wyrównał swój rekord życiowy  5,61 m. Konrad wystąpił także w biegu na 300 metrów  U-16 i zajał w nim wysokie V miejsce z czasem 42,65 sek.                                                                     Tuż za podium, na 4 miejscu w biegu na 300 metrów kobiet U-16 uplasowała się z nowym rekordem życiowym  45,71 sek  Marysia Bury. Marysia poprawiła również swój rekord życiowy w biegu                        na 100 metrów i zajęła w nim 6 miejsce.   5 miejsce na tym samym dystansie ale w kategorii  U-14 wywalczyła Sara Pikoń, która uzyskanym wynikiem  14,45 sek wypełniła normę na V klasę sportowa PZLA. W tej samej konkurencji  6 miejsce zajęła Marlena Talik (14,54 sek.), a  7 była z rekordem życiowym 14,59 Sara Sałata. Zuzia Świergoń ustanawiając nowy rekord życiowy wynikiem  4,50 metra w skoku w dal w kategorii  U-14 uplasowała się na bardzo wysokim  6 miejscu.
Uwieńczeniem znakomitego występu lekkoatletów Tempa Kęty okazała się  ostatnia konkurencja  Mityngu – sztafeta  4 x 100 metrów kobiet  U-16. Zawodniczki Tempa już od kilku tygodni przygotowywały się do startu w tej konkurencji. Pierwszy start w sztafecie początkiem czerwca podczas  Beskidianathletic  zakończył się niepowodzeniem ( zgubiona pałeczka ). Tym razem nasza drużyna w składzie : Emilia Stojek, Martyna Kręcioch, Aneta Kręcioch i Agnieszka Kręcioch              nie popełniła błędu  i zwyciężyła z znakomitym wynikiem  51,39  poprawiajac aż o równe 2 sekundy dotychczasowy rekord Klubu ustanowiony w 1997 roku.  W pokonanym polu nasze sprinterki zostawiły faworytki tego biegu – sztafety AZS AWF Kraków i SKS Kusy Kraków.