19.09.2021

Wyniki > 2021

ZNAKOMITA  PASSA  LEKKOATLETÓW  TEMPA  TRWA

Kolejne zawody i kolejne sukcesy  zawodników MKS Tempo Kęty.  Tym razem w Mistrzostwach Małopolski U- 16, które odbyły się w niedzielę 19 września na stadionie AWF w Krakowie. Nawet przejmujący chłód i zimny wiatr nie przeszkodziły kęckim lekkoatletom w uzyskiwaniu wartościowych wyników i powiększaniu kolekcji medalowej Klubu.

Gwiazda zawodów została niewątpliwie  Julia Michałowska, nasza najlepsza miotaczka, ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Młodzików w pchnięciu kula. W tym roku już kilka razy poprawiała swój rekord życiowy w tej konkurencji, ale tym razem pchnęła kulę na odległość  15,71 m  i  do ustanowienia rekordu Polski zabrakło jej tylko 18 centymetrów.  Jako jedyna dyskobolka w niedzielnych Mistrzostwach przekroczyła w rzucie dyskiem granicę 40 metrów (42,07). W obu konkurencjach jest liderka  rankingu PZLA, co dobrze rokuje przed Mistrzostwami Poski, które w następny weekend odbędą się w Karpaczu.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje również  spektakularne  (ponownie w tym roku) zwycięstwo sztafety 4 x 100 metrów dziewcząt nad koalicją krakowskich klubów. Dziewczęta biegły w składzie : Stojek Emilia – Kręcioch Martyna – Kręcioch Aneta – Kręcioch Agnieszka.  Emilka w tych zawodach zwyciężyła również w skoku w dal (5,05 m), Martyna w biegu na 100 m ( 13,43 ), Aneta w biegu na 300 m (44,60 ), a Agnieszka zdobyła srebrny medal w biegu na 100 m ( 13,31 ) i brązowy medal w biegu na 300 m (44,56 ).  Wysoki poziom w dalszym ciągu utrzymują  zawodniczki, które w przyszłym tygodniu wystąpią w Karpaczu  Fabiana Annoni zdobyła złoty medal w rzucie oszczepem z  wartościowym wynikiem 34,66 m, a Ola Ptaszek srebrny w skoku wzwyż  pokonując poprzeczkę zawieszona na wysokości 154 cm.  Kolejna zawodniczka z kwalifikacja do Mistrzostw Polski  - Gosia Łozińska w swoim debiucie  w biegu 300 m przez płotki zdobyła brązowy medal z czasem 51,17.

Gratulacje należą się również pozostałym medalistom i zawodnikom, którzy z bardzo dobrymi wynikami zajęli wysokie miejsca w swoich konkurencji. Łącznie zawodnicy Tempa zdobyli  w Mistrzostwach  10 medali  ( 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe ) oraz odnieśli 3 zwycięstwa  w dodatkowych konkurencjach dla kategorii  U-14.

MEDALIŚCI  i FINALIŚCI TEMPA KĘTY w  Mistrzostwach Małopolski  U – 16  Kraków  19.09.2021.

złote medale zdobyły:
Michałowska Julia - kula 3kg -  15,71m PB
Michalowska  Julia - dysk 0,75 - 42,07m PB
Annoni Fabiana - oszczep  500g - 34,66m
Stojek Emilia, Kręcioch Martyna, Kręcioch Aneta, Kręcioch Agnieszka - 4 x 100 m - 52,52s