11.09.2021

Wyniki > 2021
SUKCES  TEMPA  KĘTY W MIĘDZYWOJEWÓDZKICH  MISTRZOSTWACH  W LEKKIEJ  ATLETYCE

W sobotę 11 września na stadionie Juvenii w  Przemyślu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U-16 w Lekkiej Atletyce dla regionu Małopolska – Podkarpacie. W zawodach wystartowało prawie 200 zawodników, a wśród nich 5 lekkoatletek Tempa Kęty : Julia Michalowska, Fabiana Annoni, Aleksandra Ptaszek, Agnieszka Kręcioch i  Małgorzata Łozińska. Znakomity występ naszych zawodniczek został udokumentowany zdobyciem  4  medali : 2 złote, 1 srebrny  i 1  brazowy  i  3 punktowanych lokat. Pozwoliło to na zajęcie przez  MKS Tempo IX miejsca  w punktacji drużynowej   na 32  sklasyfikowane kluby z Małopolski i Podkarpacia. Zwyciężyła Victoria Stalowa Wola przed Wawelem Kraków. Z małopolskich klubów przed naszym klubem znalazł się tylko AZS AWF Kraków, który zajał V miejsce.

Fantastycznie zaprezentowała się nasza ubiegłoroczna Mistrzyni Polski w pchnięciu kula kobiet  U-16 Julia Michałowska, która zdobyła w Mistrzostwach  2 złote medale – w pchnięciu kula  i  rzucie dyskiem. Julia pchnęła kulę o wadze 3 kg na niesamowitą odległość  15,34 metra. To jej nowy rekord życiowy i zarazem najlepszy rezultat w kategorii U-16 w tym roku w Polsce.  W  konkursie rzutu dyskiem Kęczanka uzyskała odległość 39,25 metra zdecydowanie pokonując swoje rywalki. Wychowanka trenera Tomasza Sysak będzie jedną z głównych kandydatek do zdobycia złotych medali w obu konkurencjach za 2 tygodnie w Mistrzostwach Polski U-16 w Lekkiej Atletyce w Karpaczu. Bardzo dobrze spisały się również zawodniczki prowadzone przez trenera Tadeusza Łyska. Srebrny medal w rzucie oszczepem wywalczyła dla siebie i dla Tempa Kęty Fabiana Annoni uzyskując tym razem rezultat 30,25m. Nasza oszczepniczka przed tygodniem ustanowiła swój rekord życiowy  35,54m co zapewne pozwoli  jej również na start w Karpaczu i walkę o wysokie lokaty. Bardzo dobry wynik  ( 156 cm ) w skoku wzwyż pozwolił Oli Ptaszek  zdobyć w Mistrzostwach brązowy medal. Wydaje się, że uzyskane w tym sezonie wyniki zagwarantują jej utrzymanie w rankingu PZLA  wysokiej lokaty i możliwość ponownego startu w MP U-16 w LA.  IV miejsce w biegu na 300 metrów zajęła z czasem 43,70  Agnieszka Kręcioch.  Agnieszka wystartowała również w biegu na 100 metrów i zajęła w nim IX miejsce. Nasza sprinterka również ma szansę na kwalifikację do MP.  W biegu na 600 metrów po ambitnej walce Małgosia Łozińska zajęła  III miejsce w swojej serii z wynikiem 1,48,10  co w łącznej klasyfikacji dało jej miejsce  dziesiąte. Brawo dziewczyny.