2.10.2021

Wyniki > 2021
Na zakończenie sezonu lekkoatletycznego  2021 – MISTRZOSTWA  MAŁOPOLSKI  DZIECI w LA

Po kilku latach przerwy spowodowanej remontem obiektu, na stadion WKS Wawel Kraków powróciły zawody lekkoatletyczne.  Przy pięknej pogodzie zostały rozegrane  Mistrzostwa Małopolski Dzieci  w kategoriach  U-14, U-12 i U-10. Zawody zgromadziły rekordowa ilość uczestników ,  z których wielu uzyskało imponujące wyniki.

Swój udział zaznaczyła zdobytymi medalami skromna tym razem ekipa kęckiego Tempa. Jako pierwsza z naszych zawodniczek  wystartowała w biegu 80 m przez płotki  Emilia Stojek. Był to udany debiut naszej utalentowanej lekkoatletki. Uzyskała wartościowy  rezultat  14,00 i zajęła wysokie piate miejsce. Chwilę póżniej  Emilka zwyciężyła w swojej koronnej konkurencji w skoku   w dal z wynikiem 4,85 m i odebrała złoty medal. Przypomnieć  trzeba, że nasza zawodniczka w tym roku zwyciężyła w Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletyczych w Łodzi, a jej rekord życiowy  5,11 przez większość sezonu był najlepszym wynikiem w rankingu ogólnopolskim.  Na VI miejscu w skoku w dal uplasowała się Marlena Talik ( 4,42 PB), a na VII  Zuzanna Świergała (4,37). Brazowy medal w kat. U-14  wywalczyła z wynikiem 13,54  Martyna Kręcioch.  Tuż za podium w tym biegu znalazła się jej młodsza siostra Anetka  z wynikiem 13,69.  Anetka Kręcioch  za to zdobyła ze świetnym rezultatem  44,36 srebrny medal w biegu na 300 m ustępując jedynie starszej o rok utytuowanej  rywalce Patrycji Dragów ale wyprzedzając swoja starsza siostrę Martynkę, która zajęła VII miejsce (46,15). Wysokie V miejsce w biegu na 60 m w kategorii U-12 wywalczyła pokonując ponad 60 rywalek i ustanawiając rekord życiowy  9,14  Sara Sałata.