TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

20.06.2021

Wyniki > 2021
Fantastyczne wyniki i medale lekkoatletek Tempa
Aneta Kręcioch, Sałata Sara, Martyna Kręcioch i Emilia Stojek w dniach 19-20 czerwca reprezentowały Kęty w XXVII  Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Zawody przy upalnej pogodzie (+34 stopni) przeprowadzono na stadionie lekkoatletycznym AZS. Głównym organizatorem zawodów, które pomimo obostrzeń spowodowanych pandemia zgromadziły na starcie około 1500 młodych lekkoatletów z całej Polski było Stowarzyszenie Sport Dzieci                      i Młodzieży, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Miasto Łódż. Sponsorami zawodów były Orlen , Selgros i  PZLA.

Jako pierwsza z reprezentantek Tempa już w sobotę rano wystąpiła w eliminacjach biegu na 300 m dziewcząt z rocznika 2009  Anetka Kręcioch. O awans do 8-osobowego finału nasza utalentowana biegaczka musiała rywalizować z 42 uczestniczkami tej konkurencji. Anetka, która od początku sezonu spisywała się znakomicie poprawiając z każdym startem swój rekord życiowy w tej konkurencji i tym razem nie zawiodła. W pięknym stylu zwyciężyła w swojej serii eliminacyjnej z fantastycznym wynikiem  44,08. Jest to najlepszy wynik uzyskany w tym roku w Polsce przez lekkoatletki z rocznika 2009. Oczywiście ten rezultat dał Anetce zwycięstwo w eliminacjach i awans do finału, który odbył się w godzinach popołudniowych.  W finale nasza zawodniczka również pobiegła znakomicie. Śmiało zaatakowała na wirażu i przy wyjściu na ostatnia prosta wyszła na prowadzenie, które utrzymała prawie przez 100 metrów odpierając ataki rywalek. Niestety tuż przed meta rzutem na taśmę o setne sekundy wyprzedziła Anetkę jedna z biegaczek z wynikiem 44,15 sekundy.  Reprezentujaca Kęty i trenujaca w MKS Tempo, a  pochodzaca z Choczni Aneta Kręcioch stanęła na drugim stopniu i odebrała puchar i nagrody od sponsorów.   

W sesji popołudniowej jako pierwsza z kęczanek wystąpiła w eliminacjach biegu na 60 metrów                      z rocznika 2010  Sara Sałata. Sara wywalczyła w swojej serii  2 miejsce  z bardzo dobrym wynikiem                  9,17 sekundy. Ostatecznie debiutujaca w tej imprezie nasza sprinterka została sklayfikowana                               na 10 miejscu wśród  49 sklasyfikowanych biegaczek, a do awansu do finału zabrakło jej zaledwie 0,06 sekundy. Kilka minut po Sarze  na bieżni  stanęła startujaca w tej samej konkurencji, ale w roczniku 2008 – Martynka Kręcioch. Martyna w tym sezonie spisywała się rewelacyjnie, doprowadzajac swój rekord życiowy w biegu na 100 metrów do wyniku  13,37 sekundy. W Łodzi nasza sprinterka również spisała się fantastycznie. Najpierw zwyciężyła w swojej serii  z świetnym wynikiem 8,47 sekundy                                   i pokonując 42 zawodniczki  awansowała  z 6 wynikiem do „waskiego” finału. W finale nasza sprinterka uzyskała identyczny czas jak w eliminacjach i zakończyła rywalizację na świetnym 3 miejscu.

W drugim dniu zawodów, na niedzielne przedpołudnie został zaplanowany konkurs skoku w dal dziewcząt z rocznika 2008. W konkursie wystąpiła czwarta z reprezentantek kęckiego Tempa – Emilia Stojek. Konkurs nie zaczał się dla naszej skoczkini najlepiej ponieważ „spaliła” pierwsza próbę. Na szczęście udało się szybko skorygować rozbieg i już w drugiej próbie Emilka ustanowiła swój nowy rekord życiowy – 4,84 metra, który zagwarantował jej awans s trzeciego miejsca do 8-osobowego finału. Sytuacja nie była jednak najlepsza ponieważ ponieważ wyprzedzały ja rywalki z bardzo dobrymi wynikami (4,99 m i 4,85 m ). Aby zwyciężyć  należało teraz nie tylko kolejny raz poprawić              i tak już świetny rekord życiowy ale również po raz pierwszy w życiu przekroczyć granicę 5 metrów. Na szczęście po kolejnej korekcie rozbiegu w 5 serii skoków Emilka idealnie trafiła na belkę i wykonała niemal perfekcyjny skok. Oczekiwanie na ogłoszenie wyniku trwało jednak bardzo długo ponieważ sędzina niesłychanie drobiazgowo szukała ewentualnego śladu zostawionego przez nasza zawodniczkę na plastelinie. W końcu sędzina podniosła biała chorągiewkę i ogłosiła wynik – 5,11 metra – to najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej uzyskany w tym roku w Polsce. W ostatniej kolejce rywalkom nie udało się przekroczyć granicy 5 metrów co oznaczało, że Emilka Stojek została złota medalistka Mistrzostw. Trudno było się spodziewać lepszego zakończenia najważniejszej dla tych kategorii wiekowych  imprezy lekkoatletycznej w 2021 roku w Polsce.
ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego