Menu główne:

9.06.2018

Wyniki > 2018
ŚWIETNY WYSTĘP LEKKOATLETÓW TEMPA W KRAKOWIE
                    W sobotę  9  czerwca  na stadionie  AWF w Krakowie odbyły się  XIII Otwarte Mistrzostwa Krakowa Młodzików (U -16)  oraz  IV Otwarte Mistrzostwa Krakowa Dzieci Starszych  (U-14) i Dzieci Młodszych (U-12) w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięło udział ponad  500 zawodników, którzy zaliczyli rekordową ilość ponad 900 osobostartów.  Wśród nich doskonale zaprezentowali się młodzi lekkoatleci  kęckiego Tempa, którzy uzyskali wiele wartościowych wyników i zdobyli 10 medali.  Na szczególne wyróżnienie zasługują osiągnięcia Zuzanny Tuchowskiej (14 lat), Konrada Talika (12 lat) i Julii Michałowskiej (13 lat).
                  Zuzia Tuchowska ustanowiła znakomity rekord życiowy  159 cm w skoku wzwyż  i zdobyła w tej konkurencji złoty medal zdecydowanie pokonując swoje rywalki. Wychowanka trenera Sysaka zdobyła również srebrny medal w skoku w dalKonrad Talik , który  dwa dni wcześniej w Bielsku-Białej wywalczył awans do Ogólnopolskiego Finału „Czwartków Lekkoatletycznych” w Krakowie potwierdził świetną formę uzyskaniem wartościowych wyników i zdobyciem 3 medali. Konrad trenujący w nowej grupie dziecięcej Tempa pod okiem Gabrieli Zawadzkiej zwyciężył w skoku w dal z wynikiem 4.31 m, i w biegu na 300 m z rezultatem 48.73, oraz zdobył brązowy medal w biegu na 60 m w czasie 9.31. Julia Michałowska pchając kulę na  imponującą odległość  11.53 m,  z przewagą prawie 2 metrów nad rywalkami zdobyła złoty medal w tej konkurencji.
                  Srebrny medal w kategorii U-12 zdobyła w skoku wzwyż Dominika Kasprzak. W kategorii U-16 srebrne medale zdobyli również Łukasz Puchała w biegu na 300 m (38.31)  i Eryk Dwornik w biegu 110 m ppł (20.64), a w kategorii U-14  Igor Pudełko był drugi w biegu na 1000 m. Tym razem zdecydowanie zabrakło szczęścia Gabrysi Wójcik (U-16), która zajęłą czwarte miejsca w 3 konkurencjach – w biegach  na 80 m ppł (12.97), 200 m ppł (32.70) i 100m (13.12). Za każdym razem do zdobycia medali zabrakło kilku setnych sekundy. Na czwartych miejscach plasowali się również : Julia Żyła w rzucie oszczepem, Eryk Dwornik w biegu 200 m ppł, Piotr Wykrent w biegu na 100m, a na piątych miejscach : Łukasz Puchała (100 m), Wiktor Neczek (kula) i Dominika Kasprzak (skok w dal).