TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

10.05.2018

Wyniki > 2018
OBIECUJĄCE STARTY MŁODYCH  LEKKOATLETÓW

                 Chociaż za nami dopiero połowa maja to najmłodsi lekkoatleci Tempa mają za sobą już cztery starty w zawodach. Trzy razy  z powodzeniem rywalizowali  na tartanowym stadionie w Bielsku –Białej ze swoimi rówieśnikami z Podbeskidzia, a  9 maja wystartowali w zorganizowanych przez MKS Tempo zawodach dla dzieci z naszej gminy,  na obiekcie SP nr 2 w Kętach.
                 Bardzo zadowolona ze swoich podopiecznych jest  trenerka Gabrysia Zawadzka, która od kilku miesięcy  zajmuje się szkoleniem tej nowej grupy lekkoatletycznej. Powodów do zadowolenia jest wiele. Osiągane przez dzieci wyniki i ich progres potwierdzają trafność prowadzonego przez Klub naboru. Cieszy fakt, że grupa systematycznie się rozrasta i w tej chwili liczy już 24  młodych (10 – 12 letnich ) zawodników. Zajęcia odbywają się wesołej, sympatycznej atmosferze, a między dziećmi występują bardzo dobre relacje koleżeńskie. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w treningach i zawodach lekkoatletycznych.
             W trzech do tej pory rozegranych edycjach „Czwartków Lekkoatletycznych” nasi zawodnicy zdobyli 15 medali, a wszyscy  ustanawiali i poprawiali swoje rekordy życiowe. Liderem ekipy Tempa jest aktualnie Konrad Talik  (r.2007), który zwyciężał 3-krotnie zarówno w biegu na 60 m jak i w skoku w dal i doprowadził swoje rekordy  do wyników : 60 m- 8.86,  w dal- 4.26. Złoty i brązowy medal w biegu na 600 m i srebrny oraz brązowy medal w skoku w dal ma w swoim dorobku Agnieszka Kręcioch ( r. 2006 ) dojeżdżająca systematycznie na treningi z Choczni. Igor Pudełko ( r. 2006 ) zdobył złoty medal w biegu na 1000 m i srebrny w skoku w dal. Dwa srebrne medale w skoku w dal zdobył Jakub Dyczkowski ( r. 2007 ). Srebrny medal w tej samej konkurencji z wynikiem 3.84 zdobyła Dominika Kasprzak, a brązowy – Kamil Kosowski. Na wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrych wyników i zajęcie wysokich lokat zasłużyli również inni młodzi lekkoatleci, między innymi : Marta Szczepańczyk, Julia Kubeczko, Kamila Gacek, Fabiana Annoni, Magda Pudełko, Sara Sałata, Nikola Skowron, Sandra Mydlarz, Aleksandra Sadlik, Dominik Sałata.
              Z nadzieją czekamy na kolejne udane starty wychowanków Tempa i zachęcamy dzieci do uprawiania lekkiej atletyki w naszym Klubie.   

ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego