TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

17.05.2018

Wyniki > 2018
LEKKOATLECI TEMPA NIE BOJĄ SIĘ DESZCZU
Tym razem intensywny deszcz i stosunkowo niska temperatura wyjątkowo nie zachęcały do podejmowania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Tymczasem najmłodsza ekipa lekkoatletów Tempa Kęty w komplecie stawiła się na zbiórce przed wyjazdem do Bielska-Białej na 4 edycję „czwartków lekkoatletycznych”. Chętnych do wyjazdu było nawet więcej, ale dla nich niestety zabrakło już miejsca w busie. A co najważniejsze kęccy lekkoatleci udowodnili, że nawet w tak trudnych warunkach atmosferycznych potrafią poprawiać swoje rekordy życiowe i zdobywać medale. Tym razem zdobyli ich 10.
Dwa zwycięstwa ( podobnie jak w trzech poprzednich edycjach ) odniósł Konrad Talik (r.2007) – w biegu na 60 m z rekordem życiowym 8.78 i w skoku w dal z rekordem życiowym 4.33. Trzeci złoty medal dla Tempa zdobyła Agnieszka Kręcioch (r.2006) w biegu na 600 m. Agnieszka zdobyła również brązowy medal w biegu na 60 m. Srebrne medale zdobyli w skoku w dal – Sandra Mydlarz r.2007 (4.00, r.ż) i Igor Pudełko r. 2006, oraz w biegu na 300 m Marta Szczepańczyk. Medale brązowe w skoku w dal wywalczyli – Jakub Dyczkowski r. 2007 i Aleksandra Sadlik r. 2007 . Na trzecim stopniu podium stanął również Igor Pudełko i odebrał brązowy medal za bieg na 60 m.
Nic dziwnego, że w drodze powrotnej z zawodów w busie było bardzo wesoło. Młodzi lekkoatleci szybko zapomnieli jak było zimno i mokro i myślami byli już przy następnych zawodach. Zadowolenia nie kryli też inicjatorzy utworzenia w Klubie tej dziecięcej grupy lekkoatletycznej – Gabriela Zawadzka i Tadeusz Łysek. Zainteresowanie rodziców ( i to nie tylko z gminy Kęty ) podejmowaniem przez ich dzieci treningów lekkoatletycznych jest coraz większe. Gdyby jeszcze powstał w Kętach obiekt lekkoatletyczny….
ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego