TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

21.09.2018

Wyniki > 2018
MISTRZOSTWA POLSKI U16

W dniach 22 i 23 września  na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI U16 PZLA.  W zawodach wystartowały trzy reprezentantki MKS TEMPO KĘTY – Gabriela Wójcik, Wiktoria Sachmerda oraz Zuzanna Tuchowska. Dziewczyny swój awans do tak prestiżowej imprezy wywalczyły sobie dwa tygodnie wcześniej zwyciężając w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików rozgrywanych w Krakowie.  Zawodniczki trenera Tomasza Sysak to obecnie jednymi z najlepszych lekkoatletek województwa Małopolskiego startujących w kategorii wiekowej U16 – a więc młodzież do lat 16.
Pierwszego dnia Mistrzostw podziwiać mogliśmy zmagania płotkarek, a wśród nich naszą Gabriele Wójcik – która legitymuje się w tym roku świetnym wynikiem 30,12s co dawało jej przed Mistrzostwami piątą lokatę w rankingu ogólnopolskim. Tego dnia aura nie była łaskawa dla płotkarek,  14 st. C oraz silny wiatr był dodatkową przeszkodą do pokonania dla dziewczyn. Gabrysia w tak trudnych warunkach poradziła sobie znakomicie, potwierdziła swoją wysoką formę uzyskując czas 30,22s. Wynik ten uplasował zawodniczkę Tempo Kęty na piątym miejscu Mistrzostw Polski U16 co jest obecnie największym sportowym sukcesem tej młodej utalentowanej zawodniczki.
W drugim dniu do rywalizacji przystąpiły nasze skoczkinie wzwyż – Wiktoria Sachmerda i Zuzanna Tuchowska. Dziewczyny od początku konkursu prezentowały się bardzo dobrze zaliczając kolejne konkursowe  wysokości w pierwszych próbach. Kłopoty zaczęły się dopiero, gdy poprzeczkę zawieszono na wysokości 158cm. Niewielkie błędy oraz brak szczęścia spowodowały odpadnięcie z konkursu obu Kęczanek. Ostatecznie nasze zawodniczki uplasowały się na miejscach – Wiktoria Sachmerda  11 a Zuzanna Tuchowska  12.

Zawodniczką oraz trenerowi serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej.    

ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego