19.05.2018

Wyniki > 2018
Mistrzostwa Małopolski Juniorów w Lekkoatletyce
Lekkoatleci MKS TEMPO Kęty zdobyli aż 6 medali na jednaj z najważniejszych imprez naszego województwa – Mistrzostwach  Małopolski Juniorów Młodszych. 19 maja na stadionie AWF w Krakowie wystartowało 589 zawodników z kategorii wiekowej juniora młodszego /U18/ oraz juniora /U20/. Zawodnicy Ci walczyli o medale i prestiżowy tytuł Mistrza Małopolski.
Złote medale mistrzostw wywalczyły Dorota Doroszko i Katarzyna Kos w konkursie skoku wzwyż  juniorek młodszych. Obie uplasowały się ex aequo  na pierwszym miejscu i tym samym  mogły cieszyć się z tytułu Mistrzyni Małopolski.
Dziewczyny bardzo dobrze skakały tego dnia także w konkursie skoku w dal juniorek młodszych. Kasia ustanawiając nowy rekord życiowy z bardzo wartościowym  wynikiem 5.20m zajęła miejsce drugie, a na trzeciej lokacie uplasowała się Dorota z wynikiem 4,70m. Tym samym zawodniczki trenera Tomasza Sysaka mogły się cieszyć z kolejnych medali. W tym samym konkursie oglądać mogliśmy jeszcze jedną zawodniczkę z Kęt - Julie Kowalską, która uzyskując rezultat 4,53m zajęła miejsce 4 tuż za podium.
Z medalu srebrnego cieszyła się także nasza miotaczka Monika Młocek, która w konkursie rzutu dyskiem juniorek młodszych zajęła drugie miejsce.
Ostatnią konkurencją w której liczyliśmy na udany start był trójskok kobiet. Tam oglądaliśmy juniorkę młodszą Katarzyne Kos, która z wynikiem 10,45m zajęła miejsce trzecie – zdobywając swój kolejny  medal Mistrzostw Małopolski.
Wszystkim zawodnikom MKS Tempo Kęty gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Awans Wiktorii Sachmerda do Wielobojowych Mistrzostw Polski
Tego samego dnia stadionie AWF w Krakowie odbyła się wielobojowa  rywalizacja młodzików /U16/. Zawody te były okazją do uzyskania dobrego wyniku który premiował by najlepszych zawodników do udziału w Wielobojowych Mistrzostwach Polski które zaplanowano w dniach 2-3.06 w Suwałkach. Aby wziąć udział w tej imprezie zawodnicy muszą zmieścić się w 16 osobowym  rankingu najlepszych wyników  z całej polski.
W zawodach  wystartowała nasza młoda nadzieja Wiktoria Sachmerda która od początku sezonu uzyskuje bardzo dobre rezultaty w poszczególnych konkurencjach. W Krakowie zawodniczka Tempo Kęty miała do pokonania 8 rywalek startujących w 5-boju lekkotletycznym młodziczek. Na tą rywalizację składa się bieg przez płotki na dystansie 80m, skok wzwyż, pchnięcie kulą, skok w dal oraz bieg na dystansie 600m. Wyniki uzyskiwane przez dziewczyny przeliczane były na punkty wg odpowiednich tabel a suma tych punktów dawała wynik końcowy całej wielobojowej rywalizacji.
Od początku wierzyliśmy że Wiktorię stać na bardzo dobry rezultat w całym pięcioboju. Jednak aby tak się stało zawodniczka trenera Tomasza Sysaka musiała wystartować bezbłędnie we wszystkich pięciu konkurencjach co w przypadku tej rywalizacji nie jest łatwe. W sobotę Wiktoria startowała fenomenalnie ustanawiając swoje rekordy życiowe we wszystkich poszczególnych startach. W biegu na 80m ppł uzyskała rezultat 13,69s. Zdecydowanie wygrała skok wzwyż uzyskując najlepszy wynik 157cm.  Zwyciężyła w pchnięciu kulą 8.07m oraz w skoku w dal 5,09m, a na zakończenie wielobojowej rywalizacji pokazała ogromny sportowy charakter w biegu na 600m uzyskała czas 1,56,61s.
Ostatecznie z wynikiem 2712pkt Wiktoria Sachmerda wygrała Krakowską rywalizacje wieloboistek w kategorii wiekowej U16. Drugie miejsce zajęła Kamila Kamińska 2616pkt z SKS Kusy Kraków a trzecią lokatę wywalczyła Roksana Plaminiak 2223pkt z AZS-AWF Katowice.
Wynik uzyskany przez Wiktorią plasuje ją  obecnie na 5 miejscu w rankingu ogólnopolskim. Mamy nadzieję iż już za dwa tygodnie w Suwałkach nasza Kęcka lekkoatletka zmierzy się w wielobojowej rywalizacji z 15 najlepszymi młodziczkami z Polski.