TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

7.06.2018

Wyniki > 2018
AWANS KONRADA TALIKA                                                                                                                                          DO OGÓLNOPOLSKIEGO FINAŁU CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

               7 czerwca na stadionie lekkoatletycznym  w  Bielsku - Białej odbył się  Finał Miejski  „Czwartków Lekkoatletycznych  2017/2018”. Finał  ten  był uwieńczeniem cyklu  całorocznych zmagań w konkurencjach lekkoatletycznych   dzieci z roczników 2005, 2006 i 2007 i młodszych obejmującego  8 edycji  ( od września 2017 do maja 2018 ). Dzieci z Podbeskidzia rywalizowały      o awans do Finału Ogólnopolskiego tych zawodów, który odbędzie się w dniach 16-17 czerwca             w Łodzi. Awansować mogli tylko ci, którzy wystartowali  w co najmniej  pięciu zawodach eliminacyjnych i Finale Miejskim  oraz uzyskali w poszczególnych konkurencjach łącznie największą ilość punktów za osiągnięte rezultaty.  Wśród nich znalazł się młody lekkoatleta Tempa Kęty Konrad Talik.
              Konrad  ( rocznik 2007)  wystartował łącznie  w 6 zawodach i odniósł w nich 6 zwycięstw       w biegu na 60 m, oraz 5 zwycięstw i jedno drugie miejsce  w skoku w dal. W obu konkurencjach okazał się zdecydowanie najlepszy i wywalczył w nich bezapelacyjnie prawo startu w  w Finale Ogólnopolskim.  Jego najlepszy wynik w biegu na 60 m wynosi  8.78, a w skoku w dal  4.33. Jak na czwartoklasistę to bardzo obiecujące wyniki. Ponieważ w Finale zawodnik może wziąć udział tylko w jednej konkurencji, Konrad  po konsultacji z trenerką zdecydował się na start w skoku w dal.
             Sukces Konrada  to również pierwszy znaczący sukces nowej, dziecięcej grupy lekkoatletycznej Międzyszkolnego Klubu Sportowego Tempo Kęty, założonej w listopadzie ubiegłego roku przez utytułowaną i nadal aktywną  zawodniczkę „Tempa” Gabrielę Zawadzką, oraz jej trenera Tadeusza Łyska. Grupa rozwija się bardzo dynamicznie i liczy już dzisiaj 29 młodych adeptów lekkiej atletyki,  z których  21  posiada już licencje Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.  25 członków tej grupy uczestniczyło z powodzeniem w bielskich „czwartkach”. Agnieszka Kręcioch ( SP Inwałd) zdobyła w cyklu 9 medali, Jakub Dyczkowski (SP2 Kęty) 3 medale, Dominika Kasprzak (SP3 Kęty) 2 medale, Marta Szczepańczyk (SP Hecznarowice)1 medal, Sandra Mydlarz (SP2 Kęty) 2 medale, Kamil Kosowski (SP2 Kęty) 1 medal, Aleksandra Sadlik (SP2 Kęty) 1 medal, Amelia Łyczko (SP Kobiernice)   1 medal. Bardzo dobre, obiecujące wyniki uzyskiwali również : Julia Kubeczko (Hecznarowice), Kamila Gacek (SP2 Kęty), Anna Polak  (SP Kobiernice), Fabiana Annoni, Magda Pudełko (obie SP2 Kęty), Sara i Dominik Sałata (SP Hecznarowice), Karol Rakoczy (SP Grojec). Również z pozostałymi członkami  grupy trenerzy wiążą  spore nadzieje na sukcesy sportowe.
        Trzymamy kciuki za udany start Konrada w Łodzi !!!


ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego