8.06.2013

Wyniki > 2013

Udany występ Naszych lekkoatletów w miniony weekend

Udany występ odnotowali nasi lekkoatleci w miniony weekend podczas rozgrywanych w Krakowie Mistrzostw Województwa Małopolskiego Juniorów młodszych i Juniorów oraz Otwarte Mistrzostw Młodzików Krakowa. Mimo nieobecność kilku Naszych czołowych zawodniczek /Konior. Łazarz, Nycz/ Tempo z powodzeniem wystartowało zdobywając wartościowe medale. Bardzo ładnie tego dnia biegał nasz najlepszy obecnie średniodystansowiec Michał Makoś. Zdobył on dwa złota w biegach płaskim na 400m z czasem 52,98s ustanowił swój nowy rekord życiowy oraz w biegu łączonym 4x400m gdzie wraz z kolegami ustanowił rekord Klubu. Dwa medale wywalczyła także Gabrysia Zawadzka która swoimi skokami potwierdziła wysoką formę tuż przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów na których wystartuje już na początku lipca /złoto w trójskoku – 12.01m oraz srebro w skoku w dal – 5.49m; do złota zabrakło zaledwie 2cm/. Udanie wystartował także Maciej Cisiński zdobywając dwa medale: złoto w biegu 4x400m oraz brąz w konkursie skoku w dal który tego dnia stał na bardzo wysokim poziomie a o medalach decydowały podobnie jak u kobiet zaledwie centymetry /6.27m/. Maciek był bliski jeszcze jednego medalu w konkursie trójskoku juniorów młodszych, jednak tym razem zabrakło już sił i ostatecznie ukończył on swój występ na 4 miejscu tuż za podium. Bardzo ucieszyło Nas występ zespołu męskiego 4x400m w składzie Radosław Kozieł, Maciej Cisiński, Mateusz Kulka, Michał Makoś. Chłopaki pobiegli bardzo szybko wygrywając tą rywalizacje nawet ze starszymi od siebie zespołami juniorów. Wywalczyli oni tym samym złoty medal, tytuł Mistrzów Województwa Małopolskiego oraz ustanowili rekord klubu /3.54.63s/. Kolejne medale do kolekcji dorzucili /dosłownie mówiąc/ młodzicy. Klaudia Blacha zdobyła złoto w rzucie oszczepem poprawiając znacząco swój rekord życiowy /30.73m/ zdeklasowała swoje rywalki. W pchnięciu kulą /3kg/ wywalczyła jeszcze jeden medal, tym razem brązowy, a jej kolega Marcin Hałat w tej samej konkurencji cięższym sprzętem /kula 5kg/ wyrównał swój dotychczasowy rekord życiowy /9.96m/ zdobywając dla Naszego Klubu kolejny złoty medal.