5.01.2013

Wyniki > 2013

Konior i Zawadzka Mistrzyniami Małopolski

Bardzo obiecująco rozpoczęły starty w nowym roku czołowe lekkoatletki Tempa. W rozegranych w minioną sobotę w Brzeszczach  Halowych Mistrzostwach Małopolski Juniorów w  Lekkiej Atletyce nasza wicemistrzyni Polski Justyna Konior zwyciężyła w skoku wzwyż, a Gabriela Zawadzka zdobyła złoty medal w trójskoku. Gabrysia zdobyła oprócz tego dwa brązowe medale – w skoku w dal i w biegu na 60m.  Jeszcze bardziej od zdobytych medali cieszy styl w jakim zostały zdobyte oraz osiągnięte rezultaty przygotowujących się do startu w Halowych Mistrzostwach Polski zawodniczek. Gabrysia uzyskała w trójskoku wynik 11.68 m , a Justyna pokonała w pierwszej próbie /podobnie jak poprzednie wysokości/ poprzeczkę zawieszoną na wysokości 165 cm. Atak na nowy rekord na wysokości 170 cm tym razem nie powiódł się, chociaż było naprawdę bardzo, bardzo blisko. Cieszy również udany powrót na skocznię po prawie półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją Patrycji Łazarz. Jest szansa, że ta utalentowana skoczkini  zdąży się przygotować do startu w   Halowych Mistrzostwach Polski w Spale.