Menu główne:

15.09.2013

Wyniki > 2013

Dwa medale Klaudii Blachy

Z dwoma srebrnymi medalami wróciła z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Klaudia Blacha, zawodniczka MKS Tempo Kęty. W niedziele 15.09 na stadionie Stal Mielec odbyły się MM Młodzików które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików. Juz pierwszy konkursie tych zawodów /pchnięcie kula młodziczek 3kg/ dostarczył Nam ogromnych emocji. Klaudia w każdej próbie poprawiała swój rezultat zbliżając się do granicy 10m. W ostatnim pchnięciu uzyskała rewelacyjny wynik 10,56m /rekord życiowy/, zdobyła drugie miejsce i pokazała ze jest w bardzo wysokiej formie. Potwierdziła to w swoim kolejnym konkursie /rzut oszczepem 500g/ do którego przystąpiła bardzo zmotywowana. W czwartej kolejce rzutów posłała oszczep na odległość 31,23m, co dało jej to nowy rekord i kolejny srebrny medal. Do złota i awansu na Mistrzostwa Polski zabrakło zaledwie 1cm co w tej konkurencji może być traktowane za duży pech. Cieszą jednak medale, wyniki i postęp jaki Klaudia poczyniła w tym sezonie. Już za tydzień będzie ona miała kolejną szanse poprawy swojego wyniku i być może uzyskania minimum na MP Młodzików. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Na wysokich lokatach uplasowali się także pozostali zawodnicy Kęckiego Tempo. Marcin Hałat posyłając kule 5kg na odległość 9,58m zajął miejsce 5, a w rzucie oszczepem wywalczył 8 lokatę. Z nowych rekordów życiowych mogli się cieszyć także biegacze: Dariusz Korczyk w biegu na 600m uzyskując wynik 1.35.42s - miejsce 7. Arkadiusz Noster w tym samym biegu z czasem /1.38.12s/ zajął  miejsce 9 a Sebastian Zając /1.40.67s/ miejsce 11.

Na uwagę zasługuje także występ Maćka Cisińskiego, który na zawodach startował poza konkursem – ponieważ jest on już juniorem młodszym. Maciek w biegu na 100m uzyskał rewelacyjny czas 11.76s co
jest jego nowym rekordem życiowym. Również w skoku w dal poprawił on swój dotychczasowy wynik wygrywając konkurs z wynikiem 6,41m.