1.06.2013

Wyniki > 2013

Awans Maćka Cisińskiego do Mistrzostw Polski

W sobotę  1 czerwca  w Kielcach odbyły się  eliminacje strefowe / 5 stref eliminacyjnych w Polsce/ do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. O zajęcie I lub II miejsca w każdej konkurencji premiowanego uzyskaniem kwalifikacji do Mistrzostw Polski w strefie „ kieleckiej” rywalizowali lekkoatleci z województw : świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Doskonale w tych zawodach spisał się zawodnik Tempa Kęty – Maciej Cisiński, który pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych ustanowił w trójskoku wynikiem  13.34  swój nowy rekord życiowy,  zajął w konkursie  II miejsce  i awansował do Mistrzostw Polski.  Maciej wystąpił również  w konkursie skoku w dal. Uzyskał w nim bardzo dobry – lepszy od rekordu życiowego wynik -  6.38  i zajął  III miejsce; do awansu zabrakło   8 cm.
Bardzo bliska awansu była utalentowana sprinterka Tempa – Natalia Nycz. Zwyciężyła w I serii eliminacji biegu na 100m   ustanawiając nowy rekord  Klubu  wartościowym wynikiem  -  12.83 i kwalifikując się do biegu finałowego z drugim wynikiem eliminacji.  W finale pomimo tego, że pobiegła jeszcze szybciej / 12.73 / zajęła IV miejsce.