TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

3-5.06.2013

Wyniki > 2013

Mistrzostwa Polski Juniorów

Od 3 do 5 lipca Kraków był gospodarzem 67. Mistrzostwa Polski Juniorów. Na starcie staneli najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całej Polski a wśród nich trójka naszych dziewczyn: Justyna Konior, Patrycja Łazarz i Gabriela Zawadzka podopieczne trenera Tadeusza Łyska.

DZIEŃ I

Już pierwszego dnia Mistrzostw towarzyszyło nam dużo emocji ponieważ do rywalizacji przystąpiły nasze najlepsze skoczkinie Gabriela Zawadzka i Patrycja Łazarz walczyły w eliminacjach konkursu skoku w dal kobiet. Nasze dziewczyny skakały bardzo dobrze uzyskując te same wyniki 5.36m jednak tym razem zabrakło kilku centymetrów i ostatecznie nie udało się im zakwalifikować do finału. Trzeba dodać iż poziom tej konkurencji w tym roku stał na bardzo wysokim poziomie. Popołudniu w finale skoku wzwyż wystąpiła Justyna Konior nasza wicemistrzyni Polski sprzed roku. Konkurs ten przyciągnął na trybuny spora rzesze fanów a wśród nich ekipę z Kęt. Justyna od początku konkursu skakała bardzo ładnie a gdy poprzeczka zawędrowała na wysokość 170cm w konkursie zostały tylko 4 zawodniczki miedzy którymi rozegrała się walka o medale. Nasza rekordzistka nie zawiodła i ku uciesze wszystkich zdobyła medal brązowy. Gratulacje dla dziewczyn, trenera, rodziców i oczywiście gratulacje dla samej medalistki.

DZIEŃ II

Drugi dzień był dla Nas spokojniejszy ponieważ tylko w jednym konkurs wystąpiły nasze podopieczne. W godzinach porannych nasze dziewczyny zmagały się z wiatrem w eliminacjach trójskoku kobiet. Bardzo dobrze w tych warunkach poradziła sobie Gabriela Zawadzka która już w pierwszym swoim skoku osiągnęła minimum kwalifikujące ją do finału. Niestety druga nasza zawodniczka Patrycja Łazarz miała tego dnia problemy z rozbiegami i ostatecznie nie udało się jej oddać dobrego skoku.

DZIEŃ III

Ostatni dzień Mistrzostw Polski Juniorów był dla Nas bardzo udany i wesoły, ponieważ po raz kolejny w tej trzydniowej imprezie zaznaczyliśmy swoją obecność. Popołudniu w finale trójskoku wystąpiła nasza najbardziej doświadczona skoczkini Gabriela Zawadzka, która od początku przystąpiła do konkursu bardzo zmotywowana i gotowa do walki o najwyższe laury. Po drugiej serii skoków nie mieliśmy już wątpliwości, jej wynik 12.14m pokazał rywalką, iż będą musiały daleko skakać jeśli chcą walczyć o medale. Wynik ten okazał się dla większości zawodniczek nieosiągalny i Gabrysia oprócz nowego rekordu życiowego mogła się cieszyć jeszcze ze zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Polski. Bardzo ucieszył wszystkich ten medal ponieważ jest on ukoronowaniem dwuletniej ciężkiej pracy i ogromnej determinacji Gabrysi. Nie poddała się ona w trudnych chwilach dlatego dziś może się cieszyć z wywalczenia medalu Mistrzostw Polski Juniorów. Gratulacje

Mistrzostwa Polski Juniorów

3-5.07.2013

Kraków

Lp

Nazwisko i Imię zawodnika

Rocznik

Kateg.
wiek

Konkurencja

Wynik

Miejsce

 

Konior Justyna

95

J

wzwyż finał

170

III

 

Zawadzka Gabriela

94

J

3-skok finał

12.14 (+1.2)

III

 

Zawadzka Gabriela

94

J

3-skok eliminacje

11.55 (-0,5)

Q

 

Łazarz Patrycja

95

J

3-skok eliminacje

NM

 
 

Zawadzka Gabriela

94

J

w dal eliminacje

5.36 (+0,7)

 
 

Łazarz Patrycja

95

J

w dal eliminacje

5.36 (+0,2)

 
             
ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego