22.06.2013

Wyniki > 2013

Otwarty Puchhar Krakowa

W dniu 22 czerwca odbył się V Memoriał Gwiazd Małopolskiej Lekkiej Atletyki - Otwarty Puchar Krakowa w Lekkiej Atletyce. Do niecodziennej sytuacji doszło w skoku wzwyż pań. Wszystkie cztery startujące zawodniczki zakończyły zasadniczy konkurs z wynikiem 1.68, pokonując od dwóch do pięciu wysokości bez strąceń. Po dogrywce zwyciężczynią została Anna Styrcz a Nasza Justyna Konior uplasowała się ex aequo z Zofią Dłutek na drógiej pozycji. Bardzo udanie wystartował także Junior młodszy Maciej Cisiński który w rywalizacji ze starszymi od siebie zawodnikami zajoł wysokie trzecie miejsce / 6.37 w skoku w dal /. W konkursie skoku w dal kobiet wystąpiło dwoje naszych zawodniczek: Gabriela Zawadzka i Patrycja Łazarz. Obie po bardzo dobrych skokach zakwalifikowały się do finału i ostatecznie uplasowały się na miejscach VI i VIII. Gabrysię zoabczyć można było także w finale trójskoku kobiet gdzie po skokach na odległość 11.99m zajeła miejsce VII. Udany występ zaliczył także Michał Makoś który w biegu na 800m po bardzo mocnym finiszu ustanowił swój nowy rekord życiowy 2.02.75s. Z nowym rekordem życiowym i klubu wróciła z zawodów także sprinterka Natalia Nycz która dystans 100m pokonała w czasie 12.70. Tym samym uzyskała II klasę sportową nadawaną przez PZLA