TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

9.05.2015

Wyniki > 2015

Zwycięstwa wychowanków Tempa w Krakowie


W sobotę  9 maja został otwarty w Krakowie sezon lekkoatletyczny  2015. Na stadionie AWF  odbył się VII Małopolski Memoriał Trenerów Lekkiej Atletyki  oraz rozegrano Międzywojewódzki Mecz Lekkoatletyczny Juniorów Młodszych z udziałem reprezentacji  województwa świętokrzyskiego, Podkarpacia i Małopolski.  W zawodach z bardzo dobrej strony pokazali się wychowankowie kęckiego Tempa  potwierdzając  świetne przygotowanie do tegorocznego sezonu.
Maciej Cisiński  zwyciężył w konkursie skoku w dal z wynikiem  6.44 m. Zwycięstwo w konkursie skoku wzwyż odniosła również wychowanka  Tempa, reprezentująca od tego sezonu barwy  lekkoatletycznego mistrza Polski –AZS Kraków - Justyna Konior. Uzyskany przez Justynę w pierwszym tegorocznym starcie wynik – 171 cm pozwala wierzyć w kolejny udany sezon zawodniczki.   Za tydzień Justyna wystartuje w Łodzi w Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Świetniena skoczni w dal w pierwszym tegorocznym konkursie zaprezentowała się najbardziej doświadczona lekkoatletka Tempa – Gabriela Zawadzka. W stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym konkursie z udziałem medalistek Mistrzostw Polski m.in. Agnieszki Kozłowskiej i Andżeliki Faki , Gabrysia z wynikiem  5.54 m zajęła  IV miejsce. Należy zaznaczyć, że jeszcze nigdy skoczkini Tempa nie rozpoczynała sezonu z tak wysokiego pułapu.

W reprezentacji Małopolski w Meczu Międzywojewódzkim wystąpiła Klaudia Blacha. Nasza miotaczka zwyciężyła w rzucie oszczepem oraz zajęła wysokie miejsca w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem. Jej postawa i uzyskane wyniki  w znacznym stopniu przyczyniły się do zdobycia przewagi punktowej naszego zespołu w rywalizacji województw.
Na uwagę zasługuje również wynik -  4.65m, jaki osiągnęła w skoku w dal młodziczka – Katarzyna Kos. Jest to jej nowy, wartościowy rekord życiowy.

ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego