13.06.2015

Wyniki > 2015

MEMORIAŁ GWIAZD MAŁOPOLSKIEJ LEKKIEJ ATLETYKI
Świetna postawa wychowanek Tempa Kęty

13 czerwca na stadionie AWF w Krakowie odbył się VII Memoriał Gwiazd Małopolskiej Lekkiej Atletyki. W zawodach oprócz konkurencji memoriałowych odbyły się konkursy w ramach Lekkoatletycznego Pucharu Polski. W stojących na bardzo wysokim poziomie  sportowym zawodach świetnie zaprezentowały się lekkoatletki, które swoją karierę sportową rozpoczynały pod okiem trenera Tadeusza Łyska w Międzyszkolnym Klubie Sportowym Tempo Kęty.
          Jako pierwsza na bieżni zaprezentowała się i to znakomicie Nina Nycz w biegu eliminacyjnym 100m przez płotki. Nina reprezentująca obecnie klub  AZS Warszawa i trenująca aktualnie pod okiem byłej rekordzistki świata w tej konkurencji pani Grażyny Rabsztyn ustanowiła w tym biegu swój nowy rekord życiowy wynikiem 13.86 po raz pierwszy  schodząc poniżej granicy 14 sekund i ulegając jedynie koleżance klubowej Urszuli Bhebe, która wygrała eliminacje wynikiem 13.73. W biegu finałowym kolejność na mecie była taka sama z tym, że kęczanka uzyskała wynik13.95 a  zwyciężczyni 13.66.  Trzecie miejsce w finale zajęła Joanna Olszewska z Warszawyz wynikiem 14.00
        Zaraz po eliminacyjnym biegu płotkarek rozpoczął się konkurs skoku w dal kobiet w ramach Lekkoatletycznego Pucharu Polski. W doborowej stawce skoczkiń wystąpiła koleżanka Niny Nycz z lekkoatletycznej klasy sportowej kęckiego Gimnazjum nr 2  pochodząca z Hecznarowic Gabriela Zawadzka. Znajdująca się w „życiowej” formie Gabrysia już w pierwszej serii ustanowiła swój nowy rekord życiowy świetnym wynikiem  5.72 cm. i przez cztery kolejki konkursu  plasowała się na medalowej pozycji. Niestety w piątej serii  hecznarowiankę  zepchnęła z podium Pucharu Polski utalentowana zawodniczka Wawelu Kraków Gaja Wota skacząc na odległość 5.75 m. Zwyciężyła aktualna Halowa Mistrzyni Polski seniorek  Karolina Zawiła z AZS Kraków wynikiem 6.15.  I znowu – ciekawostka – kęcki akcent – Karolina Zawiła to żona Łukasza Zawiły – syna Wojciecha Zawiły rodowitego kęczanina, który był jednym  z najlepszych w historii kęckich lekkoatletów , wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w biegach płotkarskich i szóstym zawodnikiem Halowych Mistrzostw Europy w Geteborgu w biegu 60m ppł. Drugie miejsce w konkursie zajęła Adrianna Ziętara z Płomienia Sosnowiec wynikiem 5.83 m.
         Co nie udało się Gabrysi, udało się  Justynie Konior, która w minionych latach zdobyła dla Tempa Kęty  cztery medale Mistrzostw Polski i doprowadziła rekord Kęt w skoku wzwyż do wyniku 177 cm. Od tego roku Justyna studiuje na AWF w Krakowie i na okres studiów reprezentuje barwy aktualnego Drużynowego Mistrza Polski w LA  -  AZS Kraków.  Justyna pokonując wysokość 174 cm  po raz trzeci z rzędu zwyciężyła w zawodach  Lekkoatletycznego  Pucharu  Polski.  Po zawodach z olbrzymim pucharem  z ekipą kęckiego Tempa wracała do rodzinnych Kóz.
        W zawodach wystąpił również przygotowujący się do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce / które w dniach 28-30 czerwca odbędą się w Białej Podlaskiej /  Maciej Cisiński. Nasz ubiegłoroczny wicemistrz Polski juniorów młodszych w trójskoku w Krakowie zajął IV miejsce w skoku w dal i VII miejsce w trójskoku. W konkursie skoku w dal zwyciężył Krzysztof Tomasiak z rekordem życiowym 7.84m, a trójskok wygrał aktualnie najlepszy skoczek w Polsce – Adrian Świderski ze Śląska Wrocław wynikiem 16.53m.
     Ostatnią konkurencją rozegraną w ramach Pucharu Polski na stadionie AWF był trójskok kobiet,    w którym wystąpiła niemal cała czołówka krajowa w tej konkurencji  / z wyjątkiem najlepszej – Anny Jagaciak /.  W tej stawce znalazła się również Gabriela Zawadzka, która przed tygodniem ustanowiła swój nowy rekord życiowy wynikiem  12.47 cm.  Zgodnie z oczekiwaniami najlepszą okazała się Anna Zych z AZS Biała Podlaska / 13.07 /, drugie miejsce zajęła Justyna Kowalska z AZS Kraków / 12.97 /, a trzecie Agnieszka Kozłowska / 12.75 / .  Gabrysia Zawadzka uzyskała bardzo dobry wynik 12.25 m , który uplasował ją na  wysokiej  V pozycji.
            Najprawdopodobniej  Nina Nycz, Gabrysia Zawadzka i Justynka Konior  spotkają się ponownie na stadionie krakowskiego AWF-u , gdzie w dniach 19-21 lipca odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce . Już dzisiaj zapraszamy kęckich sympatyków „królowej sportu” na ten czempionat i prosimy o gorący doping  dla wychowanek  kęckiego Tempa.