15.02.2015

Wyniki > 2015

HALOWE  MISTRZOSTWA  POLSKI  JUNIORÓW  W  LEKKIEJ  ATLETYCE
Toruń  13 – 15  luty  2015 r.

Po raz pierwszy w nowej, nowoczesnej hali lekkoatletycznej w Toruniu  przeprowadzone zostały w ostatni  weekend  Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. W zawodach wystartowali wszyscy najlepsi  polscy lekkoatleci z tej kategorii wiekowej- między innymi rekordzista świata juniorów w pchnięciu kulą  Konrad Bukowiecki i druga na tegorocznych listach światowych w biegu na 60m juniorek – Ewa Swoboda.
Prawo startu w tych mistrzostwach wywalczył również skoczek kęckiego Tempa  Maciej Cisiński, który w ubiegłym roku zdobył srebrny medal w trójskoku w letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu. Uzyskane w tym roku przez Maćka wyniki  / w skoku w dal – 6.80m, i w trójskoku – 14.29m / stawiały go w gronie kandydatów do walki o medale w Toruniu. Niestety nowa hala nie była zbyt szczęśliwa dla wychowanka trenera Tadeusza Łyska.
W sobotnim finale skoku w dal nasz zawodnik skoczył na odległość 6.61 m i został sklasyfikowany na siódmym miejscu. Pozostał duży niedosyt zważywszy, że srebro zdobył zawodnik BKS Bydgoszcz wynikiem 6.81, a brąz skoczek Podlasia Białystok z rezultatem 6.78 m. Złoty medal zdobył świetnym wynikiem 6.99 m kolega Maćka z UKS Stryszawa Filip Sacha.
W niedzielę odbył się finał koronnej konkurencji  zawodnika Tempa – trójskoku. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, a jego zwycięzca Filip Sacha uzyskał rewelacyjny wynik  14.99 m. Maciek uzyskał wynik znacznie poniżej swoich możliwości / 13.98 m / i zajął piąte miejsce w Polsce.
Już w poniedziałek  nasz reprezentant wyjechał na zgrupowanie Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów w LA do Muszyny i rozpoczął przygotowania do  sezonu letniego.