24.05.2015

Wyniki > 2015

Otwarte Mistrzostwa Krakowa Młodzików i Dzieci

24 maja na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się Otwarte Mistrzostwa Krakowa Dzieci Młodszych, Dzieci Starszych i Młodzików w Lekkiej Atletyce. Nasza ekipa zdobyła na tych zawodach cztery cenne medale.

Swój pierwszy medal na tak dużej imprezie sportowej wywalczyła Zuzanna Tuchowska która zdecydowanie wyprzedziła swoje rówieśniczki (dzieci rocznik 2004) w skoku w dal ze strefy. Zuzia uzyskała odległość 3,83m i bardzo szczęśliwa mogła stanąc na najwyższym stopniu podium. Dwa srebrne medale wywalczyła jej rówieśniczka i koleżanka Karolina Waluś. Do złota zabrakło bardzo niewiele gdyż Karolina w biegu na 60m przegrała zaledwie o 0,1s. /cas 9.26s/ Swój drugi srebrny medal Karolina wywalczyła w skoku w dal - wynik 3,58m.

Kolejny medal w swoim dorobku zdobyła  młodziczka (rocznik 2001) Sandra Flasz, skacząc w dal na odległość 4,72m. Sandra poprawiła także swój dotychczasowy wynik w biegu na 100m - uzyskując czas 14,16s. Wyniki uzyskiwane obecnie przez tą zawodniczkę stawiają ją w ścisłej czołówce najlepszych młodziczek województwa małopolskiego.

Wysokie miejsca zajmowali także pozostali zawodnicy startujący tego dnia w Krakowie. Dorota Doroszko bijąc rekord życiowy w skoku wzwyż /135cm/ zajeła miejsce 5. Monika Młocek pchneła kulę 3kr na odległośc 8,76m - miejsce 4. Szymon Pszczółka w biegu na 110m przez płotki zajoł 5 lokate - czas 19,78s