Menu główne:

17.05.2015

Wyniki > 2015

Medalowa Niedziela

17 maja na stadionie AWF w Krakowie odbył się XXV Międzynarodowy Miting Kraka. Zawody które odbywają się już ponad 20 lat co roku przyciągają na stadion lekkoatletyczny sporą ilość najmłodszych fanów tej dyscypliny sportu. W imprezie biorą  udział zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji oraz Ukrainy. Dla młodych zawodników rozpoczynających swoją sportową karierę jest do doskonała okazja aby zaprezentować swoje umiejętności w rywalizacji z rówieśnikami z innych krajów.

Zawody rozpoczęto od rywalizacji najmłodszych kategorii wiekowych a więc rocznik 2003 i 2002. W tym gronie dzieci mieliśmy dwie dziewczynki z Kęt - Weronika Szpilka i Julia Żyła. Obie skakały w dal ze strefy i biegały na dystansie 60m. Ku uciesze wszystkim zarówno skok w dal jak i bieg na 60m został wygrany przez Nasze młode lekkoatletki. Pierwszy i od razu złoty medal wywalczyła Julia w skoku w dal – wynik 4,05m. a chwilę później Weronika zwyciężyła w biegu na 60m – 9,40s. Obu dziewczyną gratulujemy i mamy nadzieje że w przyszłości dołączą one do grona najlepszych lekkoatletów Kęckiego Tempa

Następnie do rywalizacji przystąpili młodzicy a więc kategoria wiekowa 2001-2000. Już na początku tej rywalizacji ogromny sukces odniosła Monika Młocek która od niedawna dołączyła do grupy miotaczy trenera Jacka Sikory. W Krakowie Monika pchnęła kulą na odległość 8,68m zdobywając tym samym medal brązowy i ustanawiając nowy wartościowy rekord życiowy. Kolejne dwa medale wywalczyli zawodnicy trenera Tomasza Sysaka. Utalentowana skoczkini w dal Sandra Flasz w ostatniej szóstej kolejce skoków wylądowała na odległość 4,79m i tym samym wywalczyła medal brązowy. Podium tego dnia wywalczył sobie również biegacz Łukasz Olma który w trudnych wietrznych warunkach przebieg dystans 300m w czasie 40,67s. – medal brązowy.

Z pozostałych zawodników startujących tego dnia w Krakowie na u wagę zasługuje występ Klaudii Blachy. Pomimo iż startowała ona poza konkursem (rocznik 99) potrafiła się zmobilizować i pchnęła kulę 3kg na odległość 11,8
3m – wynik ten jest jej nowym rekordem życiowym.

Tego samego dnia w Sosnowcu startowali Nasi najbardziej utytułowani zawodnicy. Gabrysia Zawadzka wygrała obie swoje konkurencje skok w dal – 5,57m oraz trójskok 11,85m. Najlepsze swoje wyniki w sezonie uzyskał także Maciej Cisiński który w skoku w dal lądował na odległość  - 6,48m a dystans 200m przebiegł w czasie – 23,80s.