6.09.2015

Wyniki > 2015

Dwa złote medale dla wychowanek kęckiego Tempa
Nina Nycz i Justyna Konior zostały młodzieżowymi Mistrzyniami Polski w Lekkiej Atletyce podczas zawodów, które odbyły się w weekend 5-6 września w Białymstoku. Nina Nycz, która obecnie trenuje w AZS AWF Warszawa pod okiem byłej rekordzistki świata i trzykrotnej złotej medalistki Mistrzostw Europy Grażyny Rabsztyn, zdobyła złoty medal w biegu na 100 m przez płotki z  doskonałym czasem 13.86 sek.

MMP Białystok - 100 m ppł.
1. Nina Nycz -13.86
2. Magdalena Sochon -14.21
3. Marlena Morton -14.30

Justyna Konior, która od kilku miesięcy kontynuuje swoją karierę w krakowskim KS AZS AWF pokonała wysokość 179 cm. Wychowanka Tempa o 4 cm wyprzedziła Anetę Rydz z Radomia i Małgorzatę Obramiuk ze Szczecina.

MMP Białystok – skok wzwyż
1. Justyna Konior – 1.79
2. Aneta Rydz – 1.75
3. Małgorzata Obramiuk – 1.75

Piąte miejsce w trójskoku zajęła natomiast reprezentująca
Nasz klub Gabriela Zawadzka. Kęczanka zakończyła swój start odległością 12,29 m, którą pokonała już w pierwszym skoku. Do medalu Gabrysi zabrakło 24 cm. Zawody wygrała reprezentantka Resovii Rzeszów Dorota Skiba (12.68 m).

Gabriela Zawadzka była także dwunasta w skoku w dal  (5,49 m). Niestety w tej konkurencji zawodniczka Tempa nie zakwalifikowała się do finału konkurencji, w której wystąpiło osiem najlepszych zawodniczek.