22.09.2012

Wyniki > 2012

12 medali na zakończenie sezonu

W sobotę 22 września stadion AWF w Krakowie gościł  najmłodszych lekkoatletów naszego województwa. Odbyły się na nim Mistrzostwa Małopolski  Młodzików i Dzieci Starszych w Lekkiej Atletyce.  Bardzo widoczna na tych zawodach była ekipa kęckiego Tempa, której zawodnicy wielokrotnie stawali na podium.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Maciej Cisiński i Michał Makoś, którzy za tydzień wystartują w Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach. Maciej został mistrzem Małopolski w skoku w dal uzyskując w trudnych warunkach atmosferycznych bardzo dobry wynik 6.07 oraz zajął III miejsce w biegu na 100m. W finale sprintu wystartowali również Sikora i Wroniszwewski. Michał zdobył złoty medal w biegu na 600m ustanawiając nowy rekord życiowy 1.30.63. Oprócz tego Maciek i Michał wspólnie z Patrykiem Sikorą i Kamilem Wroniszewskim sprawili miłą niespodziankę zwyciężając w sztafecie 4 x 100m z bardzo dobrym wynikiem  47.31
Czwarty złoty medal dla Tempa  zdobyła w pchnięciu kulą  z wynikiem  9.36  Klaudia Blacha. Klaudia zdobyła również srebrny medal w rzucie oszczepem. Srebrny medal w biegu na 300m, kolejny raz poprawiając rekord życiowy zdobył Patryk Sikora. Piąte miejsce w tej konkurencji zajął Kamil Wroniszewski z wynikiem 40.54.
Bardzo dobrze zaprezentowali się również najmłodsi kęccy zawodnicy rywalizujący w kategorii dzieci starszych. Złoty medal w rzucie piłeczką palantową zdobyła Ada Zątek / 41.00 /, a srebrny w tej samej konkurencji Ola Szafrańska. Srebrny medal w biegu na 300m dziewcząt zdobyła Sandra Merta / 46.73 / , a w tej samej konkurencji w kategorii chłopców brązowy medal zdobył Tomasz Kucha / 44.08 / Tomek drugi brązowy medal zdobył w skoku w dal z wynikiem 4.63 .Szósty w biegu na 300m był Szymon Juras / 45.99 /.Paulina Willman była piąta w biegu na 300m / 49.53 /. Piąta była również Sonia Fałowska w biegu na 600m z czasem 2.03.69.Do finału „setki” zakwalifikowała się Wiktoria Kusak z wynikiem 15.33.