2.06.2012

Wyniki > 2012

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi kęccy lekkoatleci na stadionie krakowskiej  AWF podczas rozegranych w sobotę 2 czerwca Otwartych Mistrzostw Krakowa. Zdobyli 8 medali – w tym 4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe oraz uzyskali wiele wartościowych wyników.

Maciej Cisiński zwyciężył w skoku w dal z wynikiem 5.82 oraz zdobył srebrny medal w biegu na 100m z nowym rekordem  życiowym  12.10.  W świetnym stylu – prowadząc bieg na 600m od startu do mety i ustanawiając nowy rekord życiowy 1.31.26  zwyciężył  Michał Makoś. Dużą niespodziankę sprawiła sobie i ekipie Tempa Klaudia Blacha zwyciężając w konkursie pchnięcia kulą z nowym rekordem życiowym  9.45, lepszym od poprzedniego o  53 cm. Kończąca zawody sztafeta szwedzka / 400-300-200-100 / była popisem kęckich sprinterów / Makoś, Cisiński,Sikora,Zając/, którzy z dużą przewagą finiszowali przed główną trybuną krakowskiego stadionu.

Miłą niespodziankę sprawił debiutujący w tak poważnej imprezie Patryk Sikora. Wychowanek trenerki  Lidii Doroszko zdobył srebrny medal w biegu na 300m z  bardzo dobrym wynikiem  40.59. Bardzo dobrze w tym biegu zaprezentował się również drugi reprezentant Tempa – Kamil Wroniszewski , który zajął IV miejsce z wynikiem 41.78.

Brązowe medale zdobyli – Dariusz Miodoński w skoku wzwyż / 155 cm /  i podopieczny trenerki  Barbary Sikora z Gimnazjum nr 3  -  Adrian Puchała w pchnięciu kulą z wynikiem 11.03 m.

Bardzo dobrze zaprezentowały się w zawodach również Kinga Mielec – / czwarte miejsce  w skoku wzwyż i dobry wynik  14.26 na 100m / oraz najmłodsza z ekipy trenująca w grupie trenerki Beaty Harat – Sonia Fałowska. Sonia w biegu na 600m uzyskała wynik  2.03.27.